Kategorie
Lasowice Małe – Klein Lassowitz

Zainwestuj w Lasowicach Małych

Lasowice Małe, licząca ok. 550 mieszkańców, znajdująca się od 1999 r. w powiecie kluczborskim miejscowość ziemi oleskiej na Górnym Śląsku, po degradacji roli lokalnego ośrodka administracyjno-gospodarczego żwawo łapie drugi oddech.

Przy lasowickiej parafii ewangelickiej, w odrestaurowanym gmachu dawnej szkoły, powstał i prężnie rozwija się Lasowicki Dom Tolerancji i Kultury. Działa oddział namysłowskiego Banku Spółdzielczego, schronisko młodzieżowe i gospoda, trzy punkty handlowe (sklep spożywczo-przemysłowy, rzeźnia i komis meblowy), agencja pocztowa, ośrodek zdrowia, punkt apteczny.
W sferze produkcyjnej działa Wyłuszczarnia Nasion Nadleśnictwa Kluczbork, przy której powstała ścieżka dydaktyczno-ekologiczna. Z kolei firma Las-Pol Sp. z o.o. aktywnie wykorzystuje składniki majątku dawnego PGR, dbając zarazem należycie o jego zabytkowe części.
Znajdujący się w Lasowicach Małych drewniany kościół został włączony w Szlak Drewnianego Budownictwa Sakralnego.

I Ty możesz zamieszkać i rozpocząć działalność w Lasowicach Małych! Czeka tutaj na zagospodarowanie kilka atrakcyjnych nieruchomości, w szczególności zabytkowy dwór z 1617 r. w otoczeniu parku ze stawem, budynki dawnej stacji kolejowej i gospody oraz zlokalizowany w samym centrum miejscowości gmach dawnego Urzędu Gminy.

Budynek dawnej stacji kolejowej (poza planem) Dwór Budynek dawnej gospody Budynek dawnego Urzędu Gminy
Wynajmujący: PKP S.A. Sprzedawca: ANR OT Opole
– nieaktualne
Sprzedawca: Błaut-proHaus
– nieaktualne
Sprzedawca: UG Lasowice Wielkie

Uwaga: Samowolny dostęp do dworu jest niemożliwy, zainteresowani powinni się w tej sprawie kontaktować z właścicielem – opolskim oddziałem ANR. Pozostałe obiekty można z zewnątrz oglądać swobodnie.