www.lasowice.euPortal Protestantyzm
Parafia Ewangelicko-Augsburska Lasowice Wielkie3 lutego 2008 r. na polskiej Wikipedii powstał Portal Protestantyzm. W preambule projektu napisano, że celem tej strony jest umożliwienie łatwiejszego dostępu oraz pomoc w rozwoju artykułów związanych z tym wyznaniem.

Portal zawiera zapowiedzi najbliższych wydarzeń, wyjaśnia podstawowe pojęcia protestantyzmu, prezentuje jego kulturę, historię i współczesność. Jest artykuł i sylwetka miesiąca oraz szereg innych odsyłaczy prowadzących do haseł w tej kategorii.

Nie wszystkie artykuły dotyczące protestantyzmu zostały w Wikipedii opracowane. Wiele z nich wciąż czeka na swoich autorów. Ty również możesz pomóc w rozwoju projektu. Wystarczy kliknąć w któryś z czerwonych linków na portalu i zredagować nawet krótkie hasło. Albo rozbudować jeden z zalążków.

Tematyka protestancka długo na polskiej Wikipedii obecna była "po łebkach". Dopiero od jakiegoś czasu nastąpiło jej wyraźne ożywienie. A przecież w dzisiejszym świecie rzecz, której nie ma opisanej w internecie, dla wielu nie istnieje.

Niestety, na polskiej Wikipedii zapanowały nieco inne zwyczaje niż w jej obcojęzycznych odpowiednikach. Tu wpisując hasło Diecezja katowicka (Kościoła luterańskiego) wyświetla nam się... Archidiecezja katowicka Kościoła rzymsko-katolickiego. Wikipedyści muszą się liczyć także z tym, że ich dopracowane w szczegółach i oparte na faktach hasło zostanie szybko zwandalizowane przez użytkownika, którego światopogląd nie pozwala zgodzić się z danymi zawartymi w obiektywnej dokumentacji źródłowej.

Z tej przyczyny zrezygnowali z udziału w polskiej Wikipedii między innymi użytkownicy, którzy stworzyli podwaliny haseł o parafiach luterańskich naszej diecezji. Mimo tego zachęcamy do aktywnego udziału w pracy społecznej nad rozwojem Portalu Protestantyzm. Jeśli sami siebie nie zaprezentujemy jak trzeba, nikt za nas tego nie zrobi, a jeśli już, to niekoniecznie uczyni to w oczekiwany przez nas sposób.

GS

Dodane dnia 31.03.20081384 Czytań - Drukuj
TVP3 Katowice
Chrześcijańska Telewizja Internetowa

Przedostatnia środa miesiąca godz. 17.35 | „Sola Scriptura…” - cykl programów pokazujący społeczność polskich ewangelików. Audycje poświęcone są istotnym wydarzeniom z życia Kościoła Ewangelicko–Augsburskiego. W kolejnych odcinkach cyklu przedstawione są działania kościoła oraz wyjątkowe historie ewangelików.

Kontakt
Parafia Ewangelicko-Augsburska Lasowice Wielkie
Proboszcz: Ryszard Pieron
ul. Odrodzenia 23,
46-280 Lasowice Wielkie
tel. 77 414 82 14
lasowice@luteranie.pl
pieron@escobb.com.pl
Plan Nabożeństw
SWIFT/BIC: BPKO PL PW
IBAN: PL 41 1020 3668 0000 5302 0116 9390
Zapowiedzi

Zapowiedzi


 • Konkurs filmowy – Dziedzictwo Reformacji – 500 lat Reformacji
  Konkurs fotograficzny 500 LAT REFORMACJI 2017

  Wczasy na ewangelickiej Ziemi w Jubileusz 500 Lat Reformacji

  Strony Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego
  Luteranie Diakonia CME Duszpasterze Dekada Lutra Marcin Luter Chrześcijańska Telewizja Internetowa Zwiastun WARTO
 • Diecezja katowicka
 • Blog Biskupa
 • Bratnia Pomoc im. Gustawa Adolfa
 • OrdynacjaKobiet.pl

 • Nasza strona na facebooku Kościół Ewangelicko - Augsburski Parafia Lasowice Wielkie
  Biblia w internecie
 • biblia-online.pl
 • biblia-internetowa.pl
 • biblia.info.pl

 • 2010-2017 ©

  Powered by v6.01.14 | Darthanian by | Site and contents copyright by
  australia swift code