www.lasowice.euCoś się kończy, coś zaczyna
Lasowice Małe – Klein LassowitzCieszymy się, że po dwóch latach starań impreza pt. I Dni Lasowic Małych, wprawdzie z bardzo okrojonym programem, niemniej jednak stała się faktem. Dziękujemy wszystkim za udzielone wsparcie w jej organizacji, w szczególności sponsorom, dziękujemy rownież za przybycie i udział wszystkim Gościom. Mamy nadzieję, że święto mieszkańców i braci strażackiej Lasowic Małych będzie w kolejnych latach cyklicznie kontynuowane, w rozwiniętej formule.

Niestety, na etapie finalnym organizacji I Dni Lasowic Małych doszło do nikomu niepotrzebnego, przykrego incydentu. Inicjatywa przez kilka osób została zawetowana. To w bezpośredni sposób wpłynęło także na jakość realizacji programu inauguracyjnej imprezy. (Sprawa zakazu organizacji przejazdów drezyn kolejowych zasługuje na odrębne potraktowanie.) Doszło do przepychanek, wzajemnego obrażania się, przy okazji zawisła na włosku przyszłość Ochotniczej Straży Pożarnej. I nas mocno dotknęła ta sytuacja, wszak Dni Lasowic Małych – choć nie przez nas realizowane – były naszym pomysłem.

Nie widzimy potrzeby naruszania miejscowych układów. Mimo że ogół społeczności lokalnej był przychylny tej inicjatywie, w zaistniałej sytuacji podjęliśmy decyzję o wycofaniu naszych udziałów społecznych z promocji i rozwoju wsi, realizowanych w szczególności poprzez aktywne prowadzenie strony internetowej www.lasowice.eu. Będziemy obecni na niej do 5 września 2008 r. (wówczas upływa okres umowy na domenę i serwer). Jest tyle innych pięknych miejsc, gdzie można bez tego typu przeszkód i awersji materializować swoją energię.

Dla Czytelników www.lasowice.eu nie powinno to mieć istotnego znaczenia, wszak nie ma ludzi niezastąpionych; jedni odchodzą a na ich miejsce przychodzą inni. Wierzymy, że stronę nadal prowadzić będą w dotychczasowej jakości nasi obecni współpracownicy, może nawet grono redakcyjne wzbogaci się o nowe osoby.

Wierzymy również, że scysja wokół I Dni Lasowic Małych otwarła szerzej oczy społeczności lokalnej i że ta wyciągnie z tego trafne wnioski. Wciąż bowiem uważamy, że Lasowice Małe zasługują na traktowanie na równi z innymi sołectwami gminy i powiatu.

Pozostajemy z wyrazami szacunku dla naszych Czytelników.

Agnieszka Szyniec, Grzegorz Szyniec (AGS)
lasowice.male@gazeta.pl
(Powyższy adres e-mailowy z dniem 6 września 2008 r. stanie się nieaktywny.)

Dodane dnia 10.05.20081306 Czytań - Drukuj
TVP3 Katowice
Chrześcijańska Telewizja Internetowa

Przedostatnia środa miesiąca godz. 17.35 | „Sola Scriptura…” - cykl programów pokazujący społeczność polskich ewangelików. Audycje poświęcone są istotnym wydarzeniom z życia Kościoła Ewangelicko–Augsburskiego. W kolejnych odcinkach cyklu przedstawione są działania kościoła oraz wyjątkowe historie ewangelików.

Kontakt
Parafia Ewangelicko-Augsburska Lasowice Wielkie
Proboszcz: Ryszard Pieron
ul. Odrodzenia 23,
46-280 Lasowice Wielkie
tel. 77 414 82 14
lasowice@luteranie.pl
pieron@escobb.com.pl
Plan Nabożeństw
SWIFT/BIC: BPKO PL PW
IBAN: PL 41 1020 3668 0000 5302 0116 9390
Zapowiedzi

Zapowiedzi


 • Konkurs filmowy – Dziedzictwo Reformacji – 500 lat Reformacji
  Konkurs fotograficzny 500 LAT REFORMACJI 2017

  Wczasy na ewangelickiej Ziemi w Jubileusz 500 Lat Reformacji

  Strony Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego
  Luteranie Diakonia CME Duszpasterze Dekada Lutra Marcin Luter Chrześcijańska Telewizja Internetowa Zwiastun WARTO
 • Diecezja katowicka
 • Blog Biskupa
 • Bratnia Pomoc im. Gustawa Adolfa
 • OrdynacjaKobiet.pl

 • Nasza strona na facebooku Kościół Ewangelicko - Augsburski Parafia Lasowice Wielkie
  Biblia w internecie
 • biblia-online.pl
 • biblia-internetowa.pl
 • biblia.info.pl

 • 2010-2017 ©

  Powered by v6.01.14 | Darthanian by | Site and contents copyright by
  australia swift code