www.lasowice.euPartnerstwo trwa
Powiat kluczborski, gmina Lasowice WielkieW dniach 8-11 października 2008r. w partnerskim Powiecie Bad Dűrkheim przebywała delegacja Powiatu kluczborskiego. Był to wspólny wyjazd osób zarządzających na terenie naszego kluczborskiego Powiatu jednostkami oświatowymi, medycznymi, pomocowymi, kulturalnymi i interwencyjnymi. W skład delegacji weszła także liczna grupa emerytów i rencistów. Ważniejsze punkty programu to: wspólnie z partnerami niemieckimi zwiedziliśmy fabrykę zajmująca się produkcją owoców i warzyw w miejscowości Mutterstadt, zwiedziliśmy katolicką katedrę w Speyer, uczestniczyliśmy w otwarciu wystawy Pani Kazimiery Andrasz, wystawa ta miała miejsce w holu i korytarzach Starostwa Bad Dűrkheim. Ciekawym elementem edukacyjnym dla grupy było zwiedzenie i zapoznanie się z procesem technologicznym fabryki puszek w miejscowości Haβloch, tę cześć programu i wyjazd do zamku Hambach zaplanowano wspólnie z Wołczyńską grupą, która także w tym samym czasie przebywała u swoich partnerów.

Osoby zajmujące się zawodowo służbą zdrowia szczególnie zainteresowane były zwiedzeniem szpitala powiatowego i nowo powstałych sal operacyjnych, część grupy zajmująca się pomocą społeczną i pomocą rodzinie z zainteresowaniem zwiedziła i zapoznała się z funkcjonowaniem domu starców w Grunstadt.

Ale przysłowiowym gwoździem programu było zwiedzanie fermy ślimaków i następnie degustacja dań z wykorzystaniem mięsa tych zwierząt.

Lasowicki Dom Tolerancji i Kultury oraz Parafię ewangelicką reprezentował, podczas wizyty Powiatu kluczborskiego na ekumenicznej ziemii Powiatu Bad Dűrkheim, ks. Ryszard Pieron.
Podczas wyjazdu wstępnie omówiono przyszłoroczne plany przyjazdu gości z Niemiec na teren Lasowickiego Domu Tolerancji i Kultury, by wraz z młodzieżą i dorosłymi kontynuować zawarte znajomości, wymieniać się doświadczeniami i wspólnie tworzyć międzynarodowy dom spotkań młodzieży.

Każdy z uczestników wyjazdu, starał się nawiązać kontakty ze swoim odpowiednikiem niemieckim. Na jeszcze lepiej zauważane i lepsze efekty partnerstwa Kluczbork- Bad Dűrkheim, zapewne nie przyjdzie nam długo czekać.uczestnicy wyjazdu

www.powiatkluczborski.pl


xrp

Dodane dnia 12.10.20081564 Czytań - Drukuj
TVP3 Katowice
Chrześcijańska Telewizja Internetowa

Przedostatnia środa miesiąca godz. 17.35 | „Sola Scriptura…” - cykl programów pokazujący społeczność polskich ewangelików. Audycje poświęcone są istotnym wydarzeniom z życia Kościoła Ewangelicko–Augsburskiego. W kolejnych odcinkach cyklu przedstawione są działania kościoła oraz wyjątkowe historie ewangelików.

Kontakt
Parafia Ewangelicko-Augsburska Lasowice Wielkie
Proboszcz: Ryszard Pieron
ul. Odrodzenia 23,
46-280 Lasowice Wielkie
tel. 77 414 82 14
lasowice@luteranie.pl
pieron@escobb.com.pl
Plan Nabożeństw
SWIFT/BIC: BPKO PL PW
IBAN: PL 41 1020 3668 0000 5302 0116 9390
Zapowiedzi

Zapowiedzi


 • Konkurs filmowy – Dziedzictwo Reformacji – 500 lat Reformacji
  Konkurs fotograficzny 500 LAT REFORMACJI 2017

  Wczasy na ewangelickiej Ziemi w Jubileusz 500 Lat Reformacji

  Strony Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego
  Luteranie Diakonia CME Duszpasterze Dekada Lutra Marcin Luter Chrześcijańska Telewizja Internetowa Zwiastun WARTO
 • Diecezja katowicka
 • Blog Biskupa
 • Bratnia Pomoc im. Gustawa Adolfa
 • OrdynacjaKobiet.pl

 • Nasza strona na facebooku Kościół Ewangelicko - Augsburski Parafia Lasowice Wielkie
  Biblia w internecie
 • biblia-online.pl
 • biblia-internetowa.pl
 • biblia.info.pl

 • 2010-2017 ©

  Powered by v6.01.14 | Darthanian by | Site and contents copyright by
  australia swift code