www.lasowice.euKoncert więzienny zespołu Dawar
Parafia Ewangelicko-Augsburska Lasowice Wielkie...21 lutego 2009r. chrześcijański zespół „Dawar” zagrał dwa czterdziestominutowe koncerty dla więźniów Aresztu Śledczego w Tarnowskich Górach...

   Jako zespół graliśmy w różnych miejscach (w kościołach, na zjazdach młodzieży, przeglądach twórczości ). Wszędzie tam, gdzie posyłał nas Bóg, staraliśmy się jak najlepiej opowiadać o Nim poprzez wykonywane utwory. To prawda, że uwielbianie Boga, opowiadanie o Jego miłości i składanie świadectwa o Nim przed ludźmi, nie jest wcale takie proste. Wymaga odwagi, głębokiej wiary i wiąże się z różnymi konsekwencjami , często z odrzuceniem. Dlatego na chwałę Bogu, łatwiej śpiewać w kościele czy też w innych miejscach, gdzie gromadzą się ludzie, którzy chcą słuchać o Jego miłości. Jednak tym razem Bóg posłał nas w całkiem inne miejsce. Można by nawet rzec, że zostaliśmy „rzuceni na głęboką wodę”. Tym miejscem był Areszt Śledczy w Tarnowskich Górach, do którego zaprosił nas ks. Ryszard Pieron. Początkowo mieliśmy wiele obaw. Czy sprostamy temu wyzwaniu? Jak zareagują więźniowie kiedy staniemy przed nimi ? To była dla nas wielka próba wiary. Zagraliśmy dwa koncerty. W atmosferę każdego z nich, ciepłym słowem wprowadzał nas ks. Ryszard Pieron. Wykonaliśmy 9 utworów, pomiędzy którymi ks. Mateusz Łaciak odczytał fragmenty Słowa Bożego i zmówił modlitwę. Myślę, że największą radością dla nas był fakt, że mogliśmy podzielić się szczęściem , jakie daje nam Bóg.

   Często jest tak, że jeśli osoba trafia do więzienia to staje się „przekreślona”. Przyjaciele zwykle ją opuszczają, ale nie Bóg! Dla Niego nie ma ludzi przekreślonych. Bóg jest łaskawy i miłosierny, kocha każdego, bez wyjątku. Nie każe zapracować sobie na wybaczenie, tylko wybacza! Myślę, że na tą wspaniałą wiadomość czekał nie jeden więzień. Przed koncertem powiedziano nam, że możemy spodziewać się różnych reakcji ze strony więźniów. Okazało się, że nasze utwory podobały się bardzo, co zmotywowało nas do jeszcze większego zaangażowania w to co robimy. Najwięcej pozytywnych emocji wzbudził w nas aplauz na stojąco jednej z grup po wykonaniu koncertu. To było niesamowite doświadczenie tego, że Słowo Boże powinno wychodzić z murów kościoła i docierać wszędzie tam, gdzie to tylko jest możliwe. Boża miłość potrafi poruszyć nawet najbardziej zatwardziałe serca. W oczach wielu więźniów zobaczyliśmy wzruszenie. Cieszę się bardzo, że mogliśmy pojechać w takie miejsce, gdzie nasza muzyka mogła choć trochę zmienić szarą rzeczywistość. To oczywiście nie nasza zasługa, lecz Boga.

   Damaris, wokalistka naszego zespołu, w krótkim wywiadzie powiedziała: To było wspaniałe doświadczenie nie tylko pod względem naszych umiejętności muzycznych i samego przeżycia w pewnym sensie przygody, ale przede wszystkim ten koncert pomógł nam sprawdzić swoją wiarę. Wiadomość o tym, że Bóg kocha nas tak wspaniałą miłością, chcieliśmy przekazać innym ludziom, ludziom, którzy tego potrzebują. Jestem pewna, że odnieśliśmy sukces, że nasza muzyka dotarła do nich, a słowa, które usłyszeli gdzieś głęboko zostaną w ich pamięci. Oczywiście to nie nasza zasługa, że wszystko tak dobrze poszło. Przede wszystkim to dzieło Boga, który jest z nami cały czas. Moim zdaniem to było dla nas niesamowite przeżycie, którego trochę sie obawialiśmy, a trochę byliśmy ciekawi. Dzięki Bogu i Jego wsparciu wyszedł z tego koncert, podczas którego z naszej strony płynęła muzyka. Muzyka chwaląca Boga, muzyka, która znalazła w więziennych murach swoich odbiorców. I to był cel, który sobie postawiliśmy, a który moim zdaniem został zrealizowany!:)

Pragnę bardzo podziękować ks. Ryszardowi za zaproszenie. To był naprawdę błogosławiony czas!

David Rymiszxrp


Dodane dnia 25.02.20091396 Czytań - Drukuj
TVP3 Katowice
Chrześcijańska Telewizja Internetowa

Przedostatnia środa miesiąca godz. 17.35 | „Sola Scriptura…” - cykl programów pokazujący społeczność polskich ewangelików. Audycje poświęcone są istotnym wydarzeniom z życia Kościoła Ewangelicko–Augsburskiego. W kolejnych odcinkach cyklu przedstawione są działania kościoła oraz wyjątkowe historie ewangelików.

Kontakt
Parafia Ewangelicko-Augsburska Lasowice Wielkie
Proboszcz: Ryszard Pieron
ul. Odrodzenia 23,
46-280 Lasowice Wielkie
tel. 77 414 82 14
lasowice@luteranie.pl
pieron@escobb.com.pl
Plan Nabożeństw
SWIFT/BIC: BPKO PL PW
IBAN: PL 41 1020 3668 0000 5302 0116 9390
Zapowiedzi

Zapowiedzi


 • Konkurs filmowy – Dziedzictwo Reformacji – 500 lat Reformacji
  Konkurs fotograficzny 500 LAT REFORMACJI 2017

  Wczasy na ewangelickiej Ziemi w Jubileusz 500 Lat Reformacji

  Strony Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego
  Luteranie Diakonia CME Duszpasterze Dekada Lutra Marcin Luter Chrześcijańska Telewizja Internetowa Zwiastun WARTO
 • Diecezja katowicka
 • Blog Biskupa
 • Bratnia Pomoc im. Gustawa Adolfa
 • OrdynacjaKobiet.pl

 • Nasza strona na facebooku Kościół Ewangelicko - Augsburski Parafia Lasowice Wielkie
  Biblia w internecie
 • biblia-online.pl
 • biblia-internetowa.pl
 • biblia.info.pl

 • 2010-2017 ©

  Powered by v6.01.14 | Darthanian by | Site and contents copyright by
  australia swift code