www.lasowice.euJubileusz Konfirmacji
Parafia Ewangelicko-Augsburska Lasowice Wielkie


     A prosimy was, bracia, abyście darzyli uznaniem tych, którzy pracują wśród was, są przełożonymi waszymi w Panu i napominają was; Szanujcie ich i miłujcie jak najgoręcej dla ich pracy. Zachowujcie pokój między sobą. Wzywamy was też, bracia, napominajcie niesfornych, pocieszajcie bojaźliwych, podtrzymujcie słabych, bądźcie wielkoduszni wobec wszystkich. Baczcie, ażeby nikt nikomu złem za złe nie oddawał, ale starajcie się czynić dobrze sobie nawzajem i wszystkim. Zawsze się radujcie. Bez przystanku się módlcie. Za wszystko dziękujcie; taka jest bowiem wola Boża w Chrystusie Jezusie względem was. Ducha nie gaście. Proroctw nie lekceważcie. Wszystkiego doświadczajcie, co dobre, tego się trzymajcie. Od wszelkiego rodzaju zła z dala się trzymajcie. A sam Bóg pokoju niechaj was w zupełności poświęci, a cały duch wasz i dusza, i ciało niech będą zachowane bez nagany na przyjście Pana naszego, Jezusa Chrystusa.1 List do Tesaloniczan 5:13-23Jubileusz Konfirmacji

Klaudiusza Minkus, Mireli Rewuckiej, Zbigniewa Rewuckiego, Marcina Fiola

     30 marca 1980 roku odbyła się w Kościele Ewangelicko -Augsburskim w Lasowicach Wielkich Wasza Konfirmacja. Jako młodzi ludzie, związaliście swoje serca i umysły z Jezusem Chrystusem, Nauczycielem z Nazaretu, Zbawicielem tych wszystkich, którzy wyznają w sercu swoim, że ich Panem jest Ukrzyżowany i Zmartwychwstały Jezus Chrystus.


     Współczesne czasy w których przyszło nam Ewangelikom żyć, nie są łatwe i proste. Kościół Chrześcijański staje się coraz częściej obiektem ataków, drwiny, podważa się podstawowe zasady wiary chrześcijańskiej i zasad reformacji XVI w. Państwo staje się zsekularyzowane i antyewangeliczne, publicznie wygłaszane są poglądy nie luterańskie i antychrześcijańskie, rozwijają się sekty, małe grupy społecznościowe wpatrzone we własnych guru XXI wieku, dlatego Kościół Ewangelicko -Augsburski potrzebuje Twojego świadectwa i zaangażowania w głoszeniu reformacyjnej prawdy o Chrystusie.

     W Jubileusz Konfirmacji modlę się z Wami, dziękując za wiarę w Trójosobowego Boga, za siłę w przyznawaniu się do Jezusa, pokorę serca, nadzieję i pewność, że Ewangelia jest najważniejsza w Waszym życiu. Dziękuję, że pielęgnujecie wiarę przodków i zasady Luterańskiego Kościoła.


Z życzeniami Bożego Błogosławieństwa na dalsze lata życia,
Staczajcie dobry bój wiary i Trwajcie w tym czego się nauczyliście.Niedziela Palmowa, 28 marzec 2010r.
Kościół Ewangelicko-Augsburski Lasowice Wielkie.Dodane dnia 30.03.20101246 Czytań - Drukuj
TVP3 Katowice
Chrześcijańska Telewizja Internetowa

Przedostatnia środa miesiąca godz. 17.35 | „Sola Scriptura…” - cykl programów pokazujący społeczność polskich ewangelików. Audycje poświęcone są istotnym wydarzeniom z życia Kościoła Ewangelicko–Augsburskiego. W kolejnych odcinkach cyklu przedstawione są działania kościoła oraz wyjątkowe historie ewangelików.

Kontakt
Parafia Ewangelicko-Augsburska Lasowice Wielkie
Proboszcz: Ryszard Pieron
ul. Odrodzenia 23,
46-280 Lasowice Wielkie
tel. 77 414 82 14
lasowice@luteranie.pl
pieron@escobb.com.pl
Plan Nabożeństw
SWIFT/BIC: BPKO PL PW
IBAN: PL 41 1020 3668 0000 5302 0116 9390
Zapowiedzi

Zapowiedzi


 • Konkurs filmowy – Dziedzictwo Reformacji – 500 lat Reformacji
  Konkurs fotograficzny 500 LAT REFORMACJI 2017

  Wczasy na ewangelickiej Ziemi w Jubileusz 500 Lat Reformacji

  Strony Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego
  Luteranie Diakonia CME Duszpasterze Dekada Lutra Marcin Luter Chrześcijańska Telewizja Internetowa Zwiastun WARTO
 • Diecezja katowicka
 • Blog Biskupa
 • Bratnia Pomoc im. Gustawa Adolfa
 • OrdynacjaKobiet.pl

 • Nasza strona na facebooku Kościół Ewangelicko - Augsburski Parafia Lasowice Wielkie
  Biblia w internecie
 • biblia-online.pl
 • biblia-internetowa.pl
 • biblia.info.pl

 • 2010-2017 ©

  Powered by v6.01.14 | Darthanian by | Site and contents copyright by
  australia swift code