www.lasowice.euZgromadzenie Parafialne
Parafia Ewangelicko-Augsburska Lasowice Wielkie


Fragment Protokołu Zgromadzenia Parafialnego5 lutego br. odbyło się Zgromadzenie Parafialne Parafii Ewangelicko-Augsburskiej

Lasowice Wielkie. Tegoroczne Zgromadzenie Parafialne odbyło się w Kościele Ewangelickim w Lasowicach. Zgromadzenie nie odbiegało od zaplanowanego porządku. Do prezydium powołano : Honorowego Kuratora Parafii Pana H. Neugebauera z Lasowic Małych, Kuratora Parafii Klaudiusza Dziadek z Trzebiszyna, Sekretarza Rady Parafialnej Pana Wilhelma Gnoth z Gronowic, protokolantkę Panią: Irenę Klecha Jednogłośnie przyjęto porządek Zgromadzenia.

Ksiądz Proboszcz odczytał szczegółowe Sprawozdanie z Życia i Działalności Parafii za 2010r. Następnie odczytano Protokoły Parafialnej Komisji Rewizyjnej, Sprawozdanie Finansowe za 2010 i Preliminarz Budżetowy na 2011.

Sprawozdanie z Życia i Działalności Parafii było wyczerpujące w treści, ksiądz poinformował o nabożeństwach ekumenicznych, zjazdach młodzieży, koncertach, projektach które realizowała Parafia, wycieczkach parafialnych i działalności Lasowickiego Domu Tolerancji i Kultury. O powstałym parafialnym chórze. Zwrócił uwagę na ofiarność parafian i dane statystyczne Parafii. Ksiądz Pieron mówiąc o realizowanych działaniach, podkreślał w swojej wypowiedzi, że wszelkie dokumenty finansowe, także dotyczące realizowanych projektów i prowadzonej działalności gospodarczej, dla zainteresowanych osób, są zawsze dostępne i każdy może w każdej chwili otrzymać interesujące go informacje. Zwrócił uwagę na ofiarność parafian i prace remontowe, które Parafia realizowała w Oleśnie i w Zawadzkiem po wiosennej powodzi. Z wystąpienia Księdza Proboszcza jasno wynikało na jakie cele w roku 2010 wydawano środki finansowe i jakie są plany finansowe na 2011r. Do odczytanego Sprawozdania finansowego nie było pytań, także do odczytanego Sprawozdania Komisji Rewizyjnej.

Następnie, po przedstawieniu planów uroczystości Parafialnych, remontowych i gospodarczych dla Parafii i omówieniu planowanych działań w roku 2011, zgromadzeni przez aklamację zaakceptowali plany remontowo- gospodarcze na rok 2011.

Sprawozdanie z działalności
Parafii Ewangelicko - Augsburskiej w Lasowicach Wielkich 2010rDodane dnia 09.02.20111275 Czytań - Drukuj
TVP3 Katowice
Chrześcijańska Telewizja Internetowa

Przedostatnia środa miesiąca godz. 17.35 | „Sola Scriptura…” - cykl programów pokazujący społeczność polskich ewangelików. Audycje poświęcone są istotnym wydarzeniom z życia Kościoła Ewangelicko–Augsburskiego. W kolejnych odcinkach cyklu przedstawione są działania kościoła oraz wyjątkowe historie ewangelików.

Kontakt
Parafia Ewangelicko-Augsburska Lasowice Wielkie
Proboszcz: Ryszard Pieron
ul. Odrodzenia 23,
46-280 Lasowice Wielkie
tel. 77 414 82 14
lasowice@luteranie.pl
pieron@escobb.com.pl
Plan Nabożeństw
SWIFT/BIC: BPKO PL PW
IBAN: PL 41 1020 3668 0000 5302 0116 9390
Zapowiedzi

Zapowiedzi


 • Konkurs filmowy – Dziedzictwo Reformacji – 500 lat Reformacji
  Konkurs fotograficzny 500 LAT REFORMACJI 2017

  Wczasy na ewangelickiej Ziemi w Jubileusz 500 Lat Reformacji

  Strony Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego
  Luteranie Diakonia CME Duszpasterze Dekada Lutra Marcin Luter Chrześcijańska Telewizja Internetowa Zwiastun WARTO
 • Diecezja katowicka
 • Blog Biskupa
 • Bratnia Pomoc im. Gustawa Adolfa
 • OrdynacjaKobiet.pl

 • Nasza strona na facebooku Kościół Ewangelicko - Augsburski Parafia Lasowice Wielkie
  Biblia w internecie
 • biblia-online.pl
 • biblia-internetowa.pl
 • biblia.info.pl

 • 2010-2017 ©

  Powered by v6.01.14 | Darthanian by | Site and contents copyright by
  australia swift code