www.lasowice.euKoncert DAWAR w Wąsoszu Górnym
Ewangelickie Duszpasterstwo Więzienne26 lutego 2011 chrześcijański zespół DAWAR zagrał koncert dla więźniów Półotwartego Zakładu Karnego w Wąsoszu Górnym....
Zespół Dawar poraz kolejny podjął misję głoszenia jedynej prawdy o Chrystusie w miejscu, o którym pewnie większość innych formacji pomyślałaby na samym końcu. "To wspaniały dar od Boga, że możemy rozwijać swoje talenty i jednocześnie dawać nadzieję innym" - mówi perkusista zespołu.
Dawar to formacja powstała w 2005 roku, grająca chrześcijańskiego rocka, ska i worship. Koncertuje w całej Polsce podczas zjazdów młodzieży ewangelickiej (m.in Piotrków Trybunalski 2007, Chorzów 2010, Kraków 2010), przeglądów twórczości (m.in. Jastrzębie - Zdrój 2008-9, Skoczów 2008, Rybnik 2009 Katowice 2010), wieczorów uwielbienia (m.in Wyry 2009, Dzięgielów 2010), prowadzi nabożeństwa z liturgią młodzieżową. W 2009 roku zespół zdobył wyróżnienie na I Przeglądzie Muzyki Chrześcijańskiej w Lędzinach. "Naszym celem jest uwielbianie naszego cudownego Stwórcy i dzielenie się z innymi radością jaką Bóg daje nam każdego dnia" - mówi wokalista zespołu.
"Misję więzienną"- jak to określają sami muzycy - zespół rozpoczął w 2009 roku. Zagrał dwukrotnie dla więźniów Aresztu Śledczego w Tarnowskich Górach. Kolejne koncerty odbyły się w Częstochowie. W tym roku Dawar zagrał w Zakładzie Karnym Półotwartym w Wąsoszu Górnym. W czasie godzinnego koncertu znalazł się również czas na krótkie świadectwo, którym podzielił się gitarzysta akustyczny zespołu Adam Mazur. Koncert wypełniła muzyka w stylu praise & worship. Nie zabrakło również mocnego, rockowego uderzenia. Inicjatorem koncertów więziennych jest ksiądz Ryszard Pieron. To dzięki niemu idea głoszenia prawdy o Jezusie w takich miejscach jak to jest możliwa i wciąż aktualna. "Serdecznie dziękujemy za gościnność dyrekcji więzienia. Cieszymy się, że nasza współpraca ciągle się rozwija " - mówi Damaris, wokalistka zespołu. Dawar planuje w tym roku zagrać jeszcze jeden, tym razem plenerowy koncert dla więźniów.
Dokładne informacje o zespole i na temat wszystkich koncertów Dawar można znaleźć na ich oficjalnej stronie internetowej www.dawar.kdm.pl Zapraszamy!

Dodane dnia 17.03.20112896 Czytań - Drukuj
TVP3 Katowice
Chrześcijańska Telewizja Internetowa

Przedostatnia środa miesiąca godz. 17.35 | „Sola Scriptura…” - cykl programów pokazujący społeczność polskich ewangelików. Audycje poświęcone są istotnym wydarzeniom z życia Kościoła Ewangelicko–Augsburskiego. W kolejnych odcinkach cyklu przedstawione są działania kościoła oraz wyjątkowe historie ewangelików.

Kontakt
Parafia Ewangelicko-Augsburska Lasowice Wielkie
Proboszcz: Ryszard Pieron
ul. Odrodzenia 23,
46-280 Lasowice Wielkie
tel. 77 414 82 14
lasowice@luteranie.pl
pieron@escobb.com.pl
Plan Nabożeństw
SWIFT/BIC: BPKO PL PW
IBAN: PL 41 1020 3668 0000 5302 0116 9390
Zapowiedzi

Zapowiedzi


 • Konkurs filmowy – Dziedzictwo Reformacji – 500 lat Reformacji
  Konkurs fotograficzny 500 LAT REFORMACJI 2017

  Wczasy na ewangelickiej Ziemi w Jubileusz 500 Lat Reformacji

  Strony Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego
  Luteranie Diakonia CME Duszpasterze Dekada Lutra Marcin Luter Chrześcijańska Telewizja Internetowa Zwiastun WARTO
 • Diecezja katowicka
 • Blog Biskupa
 • Bratnia Pomoc im. Gustawa Adolfa
 • OrdynacjaKobiet.pl

 • Nasza strona na facebooku Kościół Ewangelicko - Augsburski Parafia Lasowice Wielkie
  Biblia w internecie
 • biblia-online.pl
 • biblia-internetowa.pl
 • biblia.info.pl

 • 2010-2017 ©

  Powered by v6.01.14 | Darthanian by | Site and contents copyright by
  australia swift code