www.lasowice.euRozpoczęcie Roku Szkolnego 2011/12
Parafia Ewangelicko-Augsburska Lasowice WielkieW piątek 2 września dzieci wraz z rodzicami spotkali się w lasowickiej kaplicy , aby wspólnie w modlitewnej zadumie rozpocząć sok szkolny.
O Proroku Nehemiaszu pogadankę przedstawiła, ucząca w szkole niedzielnej Pani Renata Minkus,
Było dużo śpiewu i uśmiechu pomimo rozpoczynającego się czasu nauki i wspólnych wyjazdów na zajęcia w międzyszkolnych punktach katechetycznych.

Wszystkim rozpoczynającym zajęcia szkolne, życzymy Bożego Błogosławieństwa i wielu sukcesów


1) Synu mój! Jeżeli przyjmiesz moje słowa i zachowasz dla siebie moje wskazania, (2) nadstawiając ucha na mądrość i zwracając serce do rozumu, (3) jeżeli przywołasz rozsądek i donośnie wezwiesz roztropność, (4) jeżeli szukać jej będziesz jak srebra i poszukiwać jej jak skarbów ukrytych, (5) wtedy zrozumiesz bojaźń Pana i uzyskasz poznanie Boga; (6) gdyż Bóg daje mądrość, z jego ust pochodzi poznanie i rozum. (7) On zachowuje swoją pomoc dla prawych, jest tarczą dla tych, którzy postępują nienagannie, (8) strzegąc ścieżek prawa i czuwając nad drogą swoich wiernych. (9) Wtedy zrozumiesz sprawiedliwość, prawo i prawość, każdą dobrą drogę. (10) Gdyż mądrość wejdzie do twojego serca, a poznanie będzie miłe twojej duszy. (11) Rozwaga czuwać będzie nad tobą, roztropność cię strzec, (12) zachowując cię od drogi zła, od człowieka, który mówi przewrotnie, (13) od tych, którzy porzucają ścieżki prawe, aby chodzić drogami ciemnymi, (14) którzy z radością popełniają zło, lubują się w złośliwej przewrotności, (15) których ścieżki są krzywe, którzy ze swoich dróg zbaczają na manowce; (16) ustrzeże cię także od cudzej żony, od obcej, która uwodzi słodkimi słowami, (17) która porzuca towarzysza swojej młodości i zapomina o przymierzu z Bogiem; (18) bo jej ścieżka schodzi w dół do śmierci, a jej drogi do krainy cieni. (19) Nikt z tych, którzy do niej wchodzą, nie wraca i nie osiąga ścieżek życia. (20) Przeto będziesz chodził drogą dobrych i będziesz się trzymał ścieżek tych, którzy są sprawiedliwi. (21) Prawi bowiem zamieszkiwać będą ziemię i nienaganni pozostaną na niej; (22) lecz bezbożni zostaną z ziemi wytraceni, a niewierni z niej wykorzenieni.

Ks. Przypowieści Salomona 2:1-22,Dodane dnia 04.09.20111460 Czytań - Drukuj
TVP3 Katowice
Chrześcijańska Telewizja Internetowa

Przedostatnia środa miesiąca godz. 17.35 | „Sola Scriptura…” - cykl programów pokazujący społeczność polskich ewangelików. Audycje poświęcone są istotnym wydarzeniom z życia Kościoła Ewangelicko–Augsburskiego. W kolejnych odcinkach cyklu przedstawione są działania kościoła oraz wyjątkowe historie ewangelików.

Kontakt
Parafia Ewangelicko-Augsburska Lasowice Wielkie
Proboszcz: Ryszard Pieron
ul. Odrodzenia 23,
46-280 Lasowice Wielkie
tel. 77 414 82 14
lasowice@luteranie.pl
pieron@escobb.com.pl
Plan Nabożeństw
SWIFT/BIC: BPKO PL PW
IBAN: PL 41 1020 3668 0000 5302 0116 9390
Zapowiedzi

Zapowiedzi


 • Konkurs filmowy – Dziedzictwo Reformacji – 500 lat Reformacji
  Konkurs fotograficzny 500 LAT REFORMACJI 2017

  Wczasy na ewangelickiej Ziemi w Jubileusz 500 Lat Reformacji

  Strony Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego
  Luteranie Diakonia CME Duszpasterze Dekada Lutra Marcin Luter Chrześcijańska Telewizja Internetowa Zwiastun WARTO
 • Diecezja katowicka
 • Blog Biskupa
 • Bratnia Pomoc im. Gustawa Adolfa
 • OrdynacjaKobiet.pl

 • Nasza strona na facebooku Kościół Ewangelicko - Augsburski Parafia Lasowice Wielkie
  Biblia w internecie
 • biblia-online.pl
 • biblia-internetowa.pl
 • biblia.info.pl

 • 2010-2017 ©

  Powered by v6.01.14 | Darthanian by | Site and contents copyright by
  australia swift code