www.lasowice.euKamień węgielny poświęcony - Budowa kościoła w Nasalach
Powiat kluczborski, gmina Lasowice Wielkie W dniu 23 listopada 2012 roku w Nasalach koło Kluczborka odbyła się uroczystość poświęcenia kamienia węgielnego oraz wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowego kościoła.
"W pierwszej księdze Mojżeszowej, w rozdziale 28 czytamy: „A gdy Jakub obudził się ze snu, rzekł: Zaprawdę Pan jest na tym miejscu, a ja nie wiedziałem. Zdjęty trwogą rzekł: O jakimże lękiem napawa to miejsce! Nic tu innego, tylko Dom Boży i brama do nieba. Prośmy Pana Kościoła, Jezusa Chrystusa, aby budując widzialny gmach zwiastowania Bożego Słowa i udzielania Sakramentów zbudował w naszych sercach świątynię Ducha Świętego" - tymi słowami proboszcz parafii w Kluczborku, ks. Paweł Szwedo powitał zwierzchnika Diecezji Katowickiej, ks. bpa Tadeusza Szurmana, zaproszonych gości oraz społeczność parafian wraz z mieszkańcami wsi Nasale w piątkowe popołudnie, 23 listopada br.

Biskup Tadeusz Szuraman wraz z długoletnim proboszczem parafii w Kluczborku, ks. proboszczem- seniorem Henrykiem Schroederem oraz ks. proboszczem Ryszardem Pieronem z parafii w Lasowicach Wielkich dokonał aktu poświęcenia kamienia węgielnego oraz wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowego kościoła. Dla małej społeczności ewangelickiej w Nasalach był to dzień wielkiej radości oraz spełnionych próśb i modlitw.

Późnym popołudniem 11 maja 2011 roku na skutek wyładowania atmosferycznego w czasie burzy zapalił się i spłonął zabytkowy, XVI-wieczny drewniany kościołek. Na tym samym miejscu teraz powstaje murowana i nowoczesna świątynia, która stanie się miejscem nabożeństw i życia duchowego ewangelików w Nasalach.

Budowana świątynia jest już czwartym kościołem dla społeczności ewangelickiej w Nasalach. Zawirowania historii sprawiały, że poprzednie kościoły płonęły lub były niszczone, ale za każdym razem następowała ich odbudowa oraz związana z tym odnowa życia duchowego parafian.


Rada parafialna parafii w Kluczborku wraz z duszpasterzem oraz parafianami wyrażają wdzięczność Bogu oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego podniosłego i historycznego momentu. Niech Pan Kościoła błogosławi temu miejscu oraz wiernym, którzy będą tutaj korzystać z Bożej łaski.


ks. Paweł Szwedo

Dodane dnia 10.12.20122149 Czytań - Drukuj
TVP3 Katowice
Chrześcijańska Telewizja Internetowa

Przedostatnia środa miesiąca godz. 17.35 | „Sola Scriptura…” - cykl programów pokazujący społeczność polskich ewangelików. Audycje poświęcone są istotnym wydarzeniom z życia Kościoła Ewangelicko–Augsburskiego. W kolejnych odcinkach cyklu przedstawione są działania kościoła oraz wyjątkowe historie ewangelików.

Kontakt
Parafia Ewangelicko-Augsburska Lasowice Wielkie
Proboszcz: Ryszard Pieron
ul. Odrodzenia 23,
46-280 Lasowice Wielkie
tel. 77 414 82 14
lasowice@luteranie.pl
pieron@escobb.com.pl
Plan Nabożeństw
SWIFT/BIC: BPKO PL PW
IBAN: PL 41 1020 3668 0000 5302 0116 9390
Zapowiedzi

Zapowiedzi


 • Konkurs filmowy – Dziedzictwo Reformacji – 500 lat Reformacji
  Konkurs fotograficzny 500 LAT REFORMACJI 2017

  Wczasy na ewangelickiej Ziemi w Jubileusz 500 Lat Reformacji

  Strony Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego
  Luteranie Diakonia CME Duszpasterze Dekada Lutra Marcin Luter Chrześcijańska Telewizja Internetowa Zwiastun WARTO
 • Diecezja katowicka
 • Blog Biskupa
 • Bratnia Pomoc im. Gustawa Adolfa
 • OrdynacjaKobiet.pl

 • Nasza strona na facebooku Kościół Ewangelicko - Augsburski Parafia Lasowice Wielkie
  Biblia w internecie
 • biblia-online.pl
 • biblia-internetowa.pl
 • biblia.info.pl

 • 2010-2017 ©

  Powered by v6.01.14 | Darthanian by | Site and contents copyright by
  australia swift code