www.lasowice.euKonfirmacja w zaprzyjaźnionej Parafii Ewangelicko-Metodystycznej we Wrocławiu
Lasowice Małe – Klein Lassowitz„Gdy byłem dzieckiem, mówiłem jak dziecko,
czułem jak dziecko, myślałem jak dziecko.
Kiedy zaś stałem się mężem, wyzbyłem się tego, co dziecięce”. (1 Kor 13,11)

W dniu 21 września 2014 w naszym Zborze we Wrocławiu miała miejsce uroczystość Konfirmacji Michała Wolnicy. W niedzielny pogodny poranek o godzinie 11.00 spotkaliśmy się w naszym kościele „Pokoju Bożego”, aby przyjąć Michała w poczet pełnoprawnych członków Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego.
Przez wiele lat przyglądaliśmy się, jak dorastał, gdy zmieniał się z dziecka w młodego mężczyznę. Michał urodził się w rodzinie pastorskiej i od niemowlęctwa uczestniczył w życiu Zboru. Jesteśmy wdzięczni Bogu za Jego opiekę i wsparcie nad Michałem i nami, w momentach trudnych i radosnych. Za to, że pozwolił nam wspólnie dotrzeć aż do tego momentu, kiedy Michał mógł sam „…wyznać ustami swymi, że Jezus jest Panem”.
Wspaniałym dopełnieniem tej uroczystej chwili było kazanie Ks. Ryszarda Pierona z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, proboszcza Parafii Lasowice Wielkie. Ksiądz Pieron zwrócił się do Michała między innymi tymi słowami: „Za chwilę złożysz wyznanie wiary w Boga Trójjedynego wobec wielu świadków, którzy są tu dzisiaj zgromadzeni i dlatego życzymy Ci tego, abyś staczał zawsze dobry bój wiary. […] W sercu nieraz usłyszysz głos tego świata albo szatana nakłaniający Cię do złych i niegodziwych rzeczy, ale Duch Święty bardzo cicho poprzez sumienie i przypominanie Bożego Słowa będzie mówił: »nie idź tam«, »nie rób tego«, »stań w czyjejś obronie«, »powiedz prawdę«, »przyjdź z pomocą«. […] Bycie Ewangelikiem nie jest prostą sprawą. Bycie w mniejszości, kiedy jest nas garstka, to nie jest komfortowa sytuacja. Często pada wiele pytań: »czy warto«, »dlaczego powinienem«. Czasami wstyd przyjść na nabożeństwo, gdy na dworze zimno, ponuro, ale to nie jest najważniejsze. Michale, nie słabnij w boju, ale umacniaj swoją społeczność z Bogiem i z naszym Panem Jezusem Chrystusem. Tę społeczność wzmacnia i umożliwia nam modlitwa, kiedy będziesz wołał do Pana, to On będzie ci odpowiadał poprzez swoje Słowo. A wiedz, że modlitwa i czytanie Słowa Bożego oraz społeczność z ludźmi wierzącymi to najważniejsze rzeczy, jakie powinieneś pielęgnować, by trwać przy Panu i staczać dobry bój wiary…”
Księże Ryszardzie, dziękujemy Ci za te budujące, choć niełatwe słowa, których kanwą był tekst z 1 Listu apostoła Pawła do Tymoteusza (6,11-14). Być może kiedyś, w przyszłości będą one motorem do działania lub wręcz przeciwnie, zapobiegną najgorszemu w chwili kryzysowej w życiu Michała?
W tym dniu Michał po raz pierwszy mógł przystąpić do Sakramentu Wieczerzy Pańskiej. Społeczność z naszym Panem i Zbawicielem, Jezusem Chrystusem i Jego Kościołem stała się dla niego świadomym wyborem i drogą, którą będzie kroczył od tej chwili.
Smacznym uwieńczeniem uroczystości była Agapa, w której organizacji pomogły Panie z Parafii Luterańskiej, lasowickiej na Opolszczyźnie. Dzięki dbałości i logistycznej sprawności dowiozły ciasta w całości. Serdeczne dziękujemy za Wasz trud i pyszności, którymi mogliśmy się wspólnie delektować.
Kochany Michale! Dorosłeś i stałeś się młodzieńcem. Życzymy Ci zdrowia, o które jak sam pamiętasz, musiałeś walczyć wiele lat, i spełnienia planów na przyszłość, jeśli taka będzie wola Boża. Jednak przede wszystkim życzymy Ci opieki naszego Pana Jezusa Chrystusa, którego obecność w życiu daje pocieszenie i wsparcie nawet w najtrudniejszych momentach. Niech przewodnikiem dla Ciebie będzie Biblia, którą otrzymałeś w Dniu Konfirmacji, a słowa Św. Augustyna wzmocnią Twoją wolę i determinację w kroczeniu drogą Jezusa Chrystusa:
„…bo gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na właściwym miejscu”.

P.S.: Bardzo dziękujemy Paniom: Paulinie Kassner (organy) i Justynie Miska (flet poprzeczny) za przepiękną oprawę muzyczną podczas nabożeństwa.
E.W.

Dodane dnia 26.10.2014548 Czytań - Drukuj
TVP3 Katowice
Chrześcijańska Telewizja Internetowa

Przedostatnia środa miesiąca godz. 17.35 | „Sola Scriptura…” - cykl programów pokazujący społeczność polskich ewangelików. Audycje poświęcone są istotnym wydarzeniom z życia Kościoła Ewangelicko–Augsburskiego. W kolejnych odcinkach cyklu przedstawione są działania kościoła oraz wyjątkowe historie ewangelików.

Kontakt
Parafia Ewangelicko-Augsburska Lasowice Wielkie
Proboszcz: Ryszard Pieron
ul. Odrodzenia 23,
46-280 Lasowice Wielkie
tel. 77 414 82 14
lasowice@luteranie.pl
pieron@escobb.com.pl
Plan Nabożeństw
SWIFT/BIC: BPKO PL PW
IBAN: PL 41 1020 3668 0000 5302 0116 9390
Zapowiedzi

Zapowiedzi

 • 10-20 sierpnia 2017 Wczasy na Mazurach dla młodszych i starszych.

 • Konkurs filmowy – Dziedzictwo Reformacji – 500 lat Reformacji
  Konkurs fotograficzny 500 LAT REFORMACJI 2017

  Wczasy na ewangelickiej Ziemi w Jubileusz 500 Lat Reformacji

  Poznajemy Pierwsze Protestanckie Państwo, czyli objazdowa wycieczka dla młodszych i starszych. Mieszkamy : Warszawie, a na Mazurach w Sorkwitach. Termin: 10-20 sierpnia 2017 10 dni - 10 noclegów/ rodzinne pokoje z łazienkami. Cena dziecka do 14 lat: 500,00 zł. Dorosły 1500,00 zł. Cena zawiera: 1 nocleg w Warszawie, 1 śniadanie w Warszawie, 9 noclegów w Sorkwitach, 9 śniadań, 9 obiadów, 9 kolacji, przejazd tam i powrót. Cena nie zawiera: kosztów wycieczek fakultatywnych, wszelkich biletów, wejść do muzeów i ośrodków rekreacji,

  Plan wycieczki:

  Czwartek 10 sierpień 2017 Wyjazd z Lasowic Wielkich. godz. 13.00 Przyjazd do Warszawy, zakwaterowanie, /kolacja we własnym zakresie, czas wolny, spacer po Starym Mieście/, nocleg, śniadanie w Centrum Luterańskim, ChAT, wykwaterowanie, przejazd lub przejście do Muzeum Kopernika, lub Muzeum Żydów Polskich, lub Muzeum Powstania Warszawskiego, w godzinach popołudniowych wyjazd z Warszawy do Sorkwit, zakwaterowanie, kolacja.

  Piątek 11 sierpnia 2017 -Niedziela 20 sierpnia 2017 pobyt na Mazurach i nad morzem, zwiedzamy: Ryn, Mrągowo, Mikołajki, Pasym, Kętrzyn, Olsztyn, Giżycko i inne miejscowości związane z Reformacją i naszym Kościołem , także Park dzikich zwierząt w Kadzidłowie, w Mikołajkach lub w Giżycku w planie wycieczka statkiem, Święta Lipka, itp.

  W planie podczas pobytu na Mazurach 1 dniowa wycieczka nad morze do Stegny, lub Krynicy Morskiej lub do Gdańska, w zależności od wspólnych ustaleń i pogody

  Wstępny wyliczenie ilości pokonanych kilometrów: Lasowice W. – Warszawa ok. 300 km. Warszawa – Sorkwity ok. 200 km. Objazd po Mazurach ok. 350 km. Sorkwity - wycieczka nad morze ok. 200 km + powrót 200 km = 400 km. Sorkwity- Lasowice Wielkie 550 km. Pokonamy ok. 2000 km.

  Ważna informacja: Osoby zainteresowane wyjazdem proszę o zadeklarowanie woli wyjazdu do 31 grudnia 2016r. w miesiącu styczniu 2017 nastąpi podpisanie umowy na wyjazd i wpłacenie zaliczki w wysokości 500 zł. od osoby dorosłej i 200 zł. od dziecka. Pozostałe zobowiązanie płatne do 15 lipca 2017r.

  Więcej informacji i zapisy: ks. Ryszard Pieron tel. 774148214 ryszard.pieron@luteranie.pl Organizator:
  Lasowicki Dom Tolerancji i Kultury,
  Parafia Ewangelicko - Augsburska Lasowice Wielkie
  ks. Ryszard Pieron

  Strony Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego
  Luteranie Diakonia CME Duszpasterze Dekada Lutra Marcin Luter Chrześcijańska Telewizja Internetowa Zwiastun WARTO
 • Diecezja katowicka
 • Blog Biskupa
 • Bratnia Pomoc im. Gustawa Adolfa
 • OrdynacjaKobiet.pl

 • Nasza strona na facebooku Kościół Ewangelicko - Augsburski Parafia Lasowice Wielkie
  Biblia w internecie
 • biblia-online.pl
 • biblia-internetowa.pl
 • biblia.info.pl

 • 2010-2017 ©

  Powered by v6.01.14 | Darthanian by | Site and contents copyright by
  australia swift code