www.lasowice.euWęgry- Integracyjna wycieczka pełna smaków, zapachów , termalnych kąpieli i tańca.
Lasowice Małe – Klein Lassowitz

   Węgry

Budapeszt, Baseny Termalne, Eger, Miskolc, Zakole Dunaju

 

Integracyjna wycieczka pełna smaków, zapachów , termalnych kąpieli i tańca.

Termin:     Wrzesień 2016  

 

1 dzień:

Wyjazd w godzinach porannych, przejazd przez Czechy i Słowację. W godzinach południowych przyjazd do Budapesztu – zwiedzanie miasta: Parlament – symbol miasta, Opera, Plac Milenium, zamek Vajdahunyad. Czas wolny i przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja.

Dla chętnych wieczorny rejs statkiem spacerowym po Dunaju (dodatkowo płatne 6 eur/os.).

2 dzień:

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie: Wzgórze Zamkowe - najbardziej reprezentacyjne miejsce w Budapeszcie, Zamek Królewski - siedziba węgierskich królów; kościół Św. Macieja, Baszta Rybacka. Przejazd na Wzgórze Gellerta, wznoszące się nad płynącym poniżej Dunajem. Czas wolny. Powrót do hotelu i obiadokolacja.

Dla chętnych wyjazd na wieczorną (3 godziny – od 19:00 do 22:00) kąpiel w basenach termalnych Kąpieliska Szechenyi (dodatkowo płatne ok. 3500 HUF = ok. 60zł, warto zabrać strój i czepek kąpielowy).  Powrót na nocleg do hotelu.

3 dzień:

Po śniadaniu przyjazd do Egeru i zwiedzanie z Przewodnikiem: średniowieczny zamek
ze zrekonstruowanym kościółkiem z 1009 roku, (miejsce w którym zaczęła sie cała historia dzisiejszego Egeru), zabytkowe, barokowe uliczki okalające Zamek, Minaret (najdalej w Europie na północ wysunięta budowla turecka), plac Dobó, spacerowa ulica Szechenyi, bazylika (druga co do wielkości na Węgrzech po bazylice w Esztergom), ulica Kossutha z barokowymi willami, synagogi. Po południu przyjazd do hotelu, zakwaterowanie i obiadokolacja.

Wieczorem przejazd na degustację-szkolenie w Egerskiej Koronie winnej, połączone ze zwiedzaniem zakładu i wykładem o produkcji win 1,5 h (jeden z najlepszych zakładów winiarskich nie tylko w regionie egerskim ale i na Wegrzech, w programie zwiedzanie zakładu (oprowadzanie i wykład o procesach produkcji, dojrzewaniu i przechowywaniu win), degustacja z komentarzem 3 gatunków win (w sklepie firmowym można zakupić wyborowe, jedne z najlepszych węgierskich win po cenach ok 3-5 EUR za butelkę). Powrót do hotelu na nocleg.

4 dzień:

Po śniadaniu przejazd do Miskolca i kąpiele w jaskiniach z wodą termalną (kąpielisko Tapolca).

Na terenie uzdrowiska Tapolca znajduje się jedyne w Europie i jedno z najatrakcyjniejszych w skali światowej kąpielisko urządzone w naturalnej skalnej jaskini kresowej. Kompleks basenów obejmuje sieć podziemnych korytarzy i komór o łącznej długości ponad 700 metrów. Termalna woda ma temperaturę 28 – 35C. spływa ona strumieniami ze skał, tworząc naturalne bicze wodne. Krystalicznie czyste wody Tapolcy mają właściwości lecznicze. Zawierają m.in. związki wapnia, magnezu, niewielkie ilości kwasu metaborowego i meta krzemowego, a także jod, brom i potas. Wody te są doskonałym lekarstwem na reumatyzm, zaburzenia krążenia, nerwice, nadciśnienie, wyczerpanie fizyczne i psychiczne, choroby układu oddechowego i żołądka. Po południu powrót do Egeru, odpoczynek w hotelu i wieczorem przejazd  na uroczystą kolację w Dolinie Pięknej Pani w jednej z czard z muzyką cygańską i programem pasowania na Rycerza win. Powrót do hotelu na nocleg.

5 dzień:

    Po śniadaniu, czas wolny. Indywidualne zwiedzanie, wypoczynek, zakupy itp.

6 dzień:

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na Baseny Termalne w Egerszalók             (2,5-godzinne kąpiele). Po południu przejazd do przepięknego miasteczka nad Dunejm – Szentendre, spacer i zwiedzanie zabytków miasta oraz Muzeum Marcepana (możliwość zakupu słodyczy). Przejazd do Visegradu z zachowanymi ruinami średniowiecznej twierdzy (dawnej rezydencji królewskiej), wyjazd na taras widokowy z piękną panoramą zakola Dunaju.

Wieczorem przyjazd do hotelu w Budapeszcie i zakwaterowanie. Przejazd na „Wieczór Węgierski” przy muzyce cygańskiej na żywo w węgierskiej Csardzie (apperetiff, dwa cieple dania, deser, napój, wino 0,5 l/os.). ok. 23:00 powrót do hotelu i nocleg.

 

 

 

 

7 dzień:

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do stolicy Słowacji – Bratysławy, zwiedzanie: wzgórze zamkowe (Zamek Arpadów), Kościół św. Mikołaja, Dom Pod Dobrym Pasterzem, katedra św. Marcina (kościół koronacyjny królów węgierskich), Stare Miasto, Stary Ratusz. Obiad w restauracji i czas wolny.  Powrót na miejsce ok. północy.

Cena:

1660zł/os. (min. 45 os.) ;             1720zł/os. (min. 40 os.) ;

1790zł/os. (min. 35 os.) ;             1880zł/os. (min. 30 os.) ;

 

 

 

 

 

 

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych oraz godzin otwarcia poszczególnych obiektów.

 

Wstępne zadeklarowanie woli wyjazdu do końca  maja 2016

 

Cena obejmuje:

 • Przejazd komfortowym autokarem: klimatyzacja, WC, barek,
 • 3 noclegi w hotelu*** w Budapeszcie (pokoje  2-3-os. z łazienkami).
 • 3 noclegi w hotelu*** w Egerze (pokoje  2-3-os. z łazienkami).
 • 6 śniadań w hotelu (bufet)
 • 2 obiadokolacje w hotelu w Budapeszcie, 1 obiadokolacja w restauracji w centrum Egeru,
 • uroczysta kolacja w Dolinie Pięknej Pani w jednej z czard (3 dania, chleb, woda, 0,5 l wina/os,  orkiestra cygańska) + dodatkowy program pasowania na Rycerza win
 • uroczysta kolacja w węgierskiej Csardzie w Budapeszcie – „Wieczór Węgierski” przy muzyce cygańskiej na żywo (apperetiff, dwa cieple dania, deser, napój, wino 0,5 l/os.)
 • obiad w drodze powrotnej.
 • opieka kompetentnego pilota – przewodnika
 • ubezpieczenie KL, NNW
 • Bilety wstępów do wybranych obiektów:

- wejście do Muzeum Marcepana w Szentende

- zamek w Egerze

- degustacja Win w Egerskiej Koronie Winnej

- wstęp na baseny termalne w Egerszalók (2,5godz.)

- wstęp na baseny termalne w grocie w Miskolctapolca

Cena nie obejmuje:

1  dnia  dla chętnych wieczorny rejs statkiem spacerowym po Dunaju (dodatkowo płatne 6 eur/os.).

2 dnia dla chętnych wyjazd na wieczorną (3 godziny – od 19:00 do 22:00) kąpiel w basenach termalnych Kąpieliska Szechenyi (dodatkowo płatne ok. 3500 HUF = ok. 60zł. )

    Obiadokolacji w trakcie dnia wolnego.

Organizator / informacje:

 Ryszard Pieron tel. 774148214  ryszard.pieron@luteranie.pl


Dodane dnia 04.03.2016920 Czytań - Drukuj
TVP3 Katowice
Chrześcijańska Telewizja Internetowa

Przedostatnia środa miesiąca godz. 17.35 | „Sola Scriptura…” - cykl programów pokazujący społeczność polskich ewangelików. Audycje poświęcone są istotnym wydarzeniom z życia Kościoła Ewangelicko–Augsburskiego. W kolejnych odcinkach cyklu przedstawione są działania kościoła oraz wyjątkowe historie ewangelików.

Kontakt
Parafia Ewangelicko-Augsburska Lasowice Wielkie
Proboszcz: Ryszard Pieron
ul. Odrodzenia 23,
46-280 Lasowice Wielkie
tel. 77 414 82 14
lasowice@luteranie.pl
pieron@escobb.com.pl
Plan Nabożeństw
SWIFT/BIC: BPKO PL PW
IBAN: PL 41 1020 3668 0000 5302 0116 9390
Zapowiedzi

Zapowiedzi


 • Konkurs filmowy – Dziedzictwo Reformacji – 500 lat Reformacji
  Konkurs fotograficzny 500 LAT REFORMACJI 2017

  Wczasy na ewangelickiej Ziemi w Jubileusz 500 Lat Reformacji

  Strony Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego
  Luteranie Diakonia CME Duszpasterze Dekada Lutra Marcin Luter Chrześcijańska Telewizja Internetowa Zwiastun WARTO
 • Diecezja katowicka
 • Blog Biskupa
 • Bratnia Pomoc im. Gustawa Adolfa
 • OrdynacjaKobiet.pl

 • Nasza strona na facebooku Kościół Ewangelicko - Augsburski Parafia Lasowice Wielkie
  Biblia w internecie
 • biblia-online.pl
 • biblia-internetowa.pl
 • biblia.info.pl

 • 2010-2017 ©

  Powered by v6.01.14 | Darthanian by | Site and contents copyright by
  australia swift code