www.lasowice.euWęgry- Integracyjna wycieczka pełna smaków, zapachów , termalnych kąpieli i tańca.
Lasowice Małe – Klein Lassowitz

   Węgry

Budapeszt, Baseny Termalne, Eger, Miskolc, Zakole Dunaju

 

Integracyjna wycieczka pełna smaków, zapachów , termalnych kąpieli i tańca.

Termin:     Wrzesień 2016  

 

1 dzień:

Wyjazd w godzinach porannych, przejazd przez Czechy i Słowację. W godzinach południowych przyjazd do Budapesztu – zwiedzanie miasta: Parlament – symbol miasta, Opera, Plac Milenium, zamek Vajdahunyad. Czas wolny i przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja.

Dla chętnych wieczorny rejs statkiem spacerowym po Dunaju (dodatkowo płatne 6 eur/os.).

2 dzień:

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie: Wzgórze Zamkowe - najbardziej reprezentacyjne miejsce w Budapeszcie, Zamek Królewski - siedziba węgierskich królów; kościół Św. Macieja, Baszta Rybacka. Przejazd na Wzgórze Gellerta, wznoszące się nad płynącym poniżej Dunajem. Czas wolny. Powrót do hotelu i obiadokolacja.

Dla chętnych wyjazd na wieczorną (3 godziny – od 19:00 do 22:00) kąpiel w basenach termalnych Kąpieliska Szechenyi (dodatkowo płatne ok. 3500 HUF = ok. 60zł, warto zabrać strój i czepek kąpielowy).  Powrót na nocleg do hotelu.

3 dzień:

Po śniadaniu przyjazd do Egeru i zwiedzanie z Przewodnikiem: średniowieczny zamek
ze zrekonstruowanym kościółkiem z 1009 roku, (miejsce w którym zaczęła sie cała historia dzisiejszego Egeru), zabytkowe, barokowe uliczki okalające Zamek, Minaret (najdalej w Europie na północ wysunięta budowla turecka), plac Dobó, spacerowa ulica Szechenyi, bazylika (druga co do wielkości na Węgrzech po bazylice w Esztergom), ulica Kossutha z barokowymi willami, synagogi. Po południu przyjazd do hotelu, zakwaterowanie i obiadokolacja.

Wieczorem przejazd na degustację-szkolenie w Egerskiej Koronie winnej, połączone ze zwiedzaniem zakładu i wykładem o produkcji win 1,5 h (jeden z najlepszych zakładów winiarskich nie tylko w regionie egerskim ale i na Wegrzech, w programie zwiedzanie zakładu (oprowadzanie i wykład o procesach produkcji, dojrzewaniu i przechowywaniu win), degustacja z komentarzem 3 gatunków win (w sklepie firmowym można zakupić wyborowe, jedne z najlepszych węgierskich win po cenach ok 3-5 EUR za butelkę). Powrót do hotelu na nocleg.

4 dzień:

Po śniadaniu przejazd do Miskolca i kąpiele w jaskiniach z wodą termalną (kąpielisko Tapolca).

Na terenie uzdrowiska Tapolca znajduje się jedyne w Europie i jedno z najatrakcyjniejszych w skali światowej kąpielisko urządzone w naturalnej skalnej jaskini kresowej. Kompleks basenów obejmuje sieć podziemnych korytarzy i komór o łącznej długości ponad 700 metrów. Termalna woda ma temperaturę 28 – 35C. spływa ona strumieniami ze skał, tworząc naturalne bicze wodne. Krystalicznie czyste wody Tapolcy mają właściwości lecznicze. Zawierają m.in. związki wapnia, magnezu, niewielkie ilości kwasu metaborowego i meta krzemowego, a także jod, brom i potas. Wody te są doskonałym lekarstwem na reumatyzm, zaburzenia krążenia, nerwice, nadciśnienie, wyczerpanie fizyczne i psychiczne, choroby układu oddechowego i żołądka. Po południu powrót do Egeru, odpoczynek w hotelu i wieczorem przejazd  na uroczystą kolację w Dolinie Pięknej Pani w jednej z czard z muzyką cygańską i programem pasowania na Rycerza win. Powrót do hotelu na nocleg.

5 dzień:

    Po śniadaniu, czas wolny. Indywidualne zwiedzanie, wypoczynek, zakupy itp.

6 dzień:

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na Baseny Termalne w Egerszalók             (2,5-godzinne kąpiele). Po południu przejazd do przepięknego miasteczka nad Dunejm – Szentendre, spacer i zwiedzanie zabytków miasta oraz Muzeum Marcepana (możliwość zakupu słodyczy). Przejazd do Visegradu z zachowanymi ruinami średniowiecznej twierdzy (dawnej rezydencji królewskiej), wyjazd na taras widokowy z piękną panoramą zakola Dunaju.

Wieczorem przyjazd do hotelu w Budapeszcie i zakwaterowanie. Przejazd na „Wieczór Węgierski” przy muzyce cygańskiej na żywo w węgierskiej Csardzie (apperetiff, dwa cieple dania, deser, napój, wino 0,5 l/os.). ok. 23:00 powrót do hotelu i nocleg.

 

 

 

 

7 dzień:

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do stolicy Słowacji – Bratysławy, zwiedzanie: wzgórze zamkowe (Zamek Arpadów), Kościół św. Mikołaja, Dom Pod Dobrym Pasterzem, katedra św. Marcina (kościół koronacyjny królów węgierskich), Stare Miasto, Stary Ratusz. Obiad w restauracji i czas wolny.  Powrót na miejsce ok. północy.

Cena:

1660zł/os. (min. 45 os.) ;             1720zł/os. (min. 40 os.) ;

1790zł/os. (min. 35 os.) ;             1880zł/os. (min. 30 os.) ;

 

 

 

 

 

 

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych oraz godzin otwarcia poszczególnych obiektów.

 

Wstępne zadeklarowanie woli wyjazdu do końca  maja 2016

 

Cena obejmuje:

 • Przejazd komfortowym autokarem: klimatyzacja, WC, barek,
 • 3 noclegi w hotelu*** w Budapeszcie (pokoje  2-3-os. z łazienkami).
 • 3 noclegi w hotelu*** w Egerze (pokoje  2-3-os. z łazienkami).
 • 6 śniadań w hotelu (bufet)
 • 2 obiadokolacje w hotelu w Budapeszcie, 1 obiadokolacja w restauracji w centrum Egeru,
 • uroczysta kolacja w Dolinie Pięknej Pani w jednej z czard (3 dania, chleb, woda, 0,5 l wina/os,  orkiestra cygańska) + dodatkowy program pasowania na Rycerza win
 • uroczysta kolacja w węgierskiej Csardzie w Budapeszcie – „Wieczór Węgierski” przy muzyce cygańskiej na żywo (apperetiff, dwa cieple dania, deser, napój, wino 0,5 l/os.)
 • obiad w drodze powrotnej.
 • opieka kompetentnego pilota – przewodnika
 • ubezpieczenie KL, NNW
 • Bilety wstępów do wybranych obiektów:

- wejście do Muzeum Marcepana w Szentende

- zamek w Egerze

- degustacja Win w Egerskiej Koronie Winnej

- wstęp na baseny termalne w Egerszalók (2,5godz.)

- wstęp na baseny termalne w grocie w Miskolctapolca

Cena nie obejmuje:

1  dnia  dla chętnych wieczorny rejs statkiem spacerowym po Dunaju (dodatkowo płatne 6 eur/os.).

2 dnia dla chętnych wyjazd na wieczorną (3 godziny – od 19:00 do 22:00) kąpiel w basenach termalnych Kąpieliska Szechenyi (dodatkowo płatne ok. 3500 HUF = ok. 60zł. )

    Obiadokolacji w trakcie dnia wolnego.

Organizator / informacje:

 Ryszard Pieron tel. 774148214  ryszard.pieron@luteranie.pl


Dodane dnia 04.03.2016677 Czytań - Drukuj
name
Chrześcijańska Telewizja Internetowa

Przedostatnia środa miesiąca godz. 17.35 | „Sola Scriptura…” - cykl programów pokazujący społeczność polskich ewangelików. Audycje poświęcone są istotnym wydarzeniom z życia Kościoła Ewangelicko–Augsburskiego. W kolejnych odcinkach cyklu przedstawione są działania kościoła oraz wyjątkowe historie ewangelików.

Kontakt
Parafia Ewangelicko-Augsburska Lasowice Wielkie
Proboszcz: Ryszard Pieron
ul. Odrodzenia 23,
46-280 Lasowice Wielkie
tel. 77 414 82 14
lasowice@luteranie.pl
ryszard.pieron@luteranie.pl
Plan Nabożeństw
SWIFT/BIC: BPKO PL PW
IBAN: PL 41 1020 3668 0000 5302 0116 9390
Zapowiedzi

Zapowiedzi

 • 6-9 kwietnia 2017 Pasyjne Dni Skupienia dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
 • 25 maja 2017 Wniebowstąpienie Pańskie, Przedstawienie Konfirmantów Lasowice Wielkie, godz. 17.00.
 • 4 czerwiec 2017 Zesłanie Ducha Świętego, Parafialne spotkanie przy ognisku.
 • 11 czerwca 2017 Święto Trójcy Świętej, Konfirmacja, Olesno godz. 11.00.
 • 15-18 czerwca 2017 Ewangelickie Dni Kościoła, Program oficjalny.
 • 10-20 sierpnia 2017 Wczasy na Mazurach dla młodszych i starszych.

 • Zapraszam na kolejne spotkanie, dla młodzieży (nieco)starszej i singli naszego Kościoła. Tym razem spotkanie odbędzie się w Betanii koło Bielska Białej i będzie miało charakter Noworoczno-karnawałowy.
  Bardzo zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
  Trzeba potwierdzić swój udział, koszt pobytu ok. 200 zł.
  Spotkanie rozpoczyna się kolacją w piątek 13 stycznia 2017, kończy się w niedziele- obiadem.
  Kontakt ks. Ryszard Pieron 774148214 ryszard.pieron@luteranie.pl
  Konkurs filmowy – Dziedzictwo Reformacji – 500 lat Reformacji
  Konkurs fotograficzny 500 LAT REFORMACJI 2017

  Wczasy na ewangelickiej Ziemi w Jubileusz 500 Lat Reformacji

  Poznajemy Pierwsze Protestanckie Państwo, czyli objazdowa wycieczka dla młodszych i starszych. Mieszkamy : Warszawie, a na Mazurach w Sorkwitach. Termin: 10-20 sierpnia 2017 10 dni - 10 noclegów/ rodzinne pokoje z łazienkami. Cena dziecka do 14 lat: 500,00 zł. Dorosły 1500,00 zł. Cena zawiera: 1 nocleg w Warszawie, 1 śniadanie w Warszawie, 9 noclegów w Sorkwitach, 9 śniadań, 9 obiadów, 9 kolacji, przejazd tam i powrót. Cena nie zawiera: kosztów wycieczek fakultatywnych, wszelkich biletów, wejść do muzeów i ośrodków rekreacji,

  Plan wycieczki:

  Czwartek 10 sierpień 2017 Wyjazd z Lasowic Wielkich. godz. 13.00 Przyjazd do Warszawy, zakwaterowanie, /kolacja we własnym zakresie, czas wolny, spacer po Starym Mieście/, nocleg, śniadanie w Centrum Luterańskim, ChAT, wykwaterowanie, przejazd lub przejście do Muzeum Kopernika, lub Muzeum Żydów Polskich, lub Muzeum Powstania Warszawskiego, w godzinach popołudniowych wyjazd z Warszawy do Sorkwit, zakwaterowanie, kolacja.

  Piątek 11 sierpnia 2017 -Niedziela 20 sierpnia 2017 pobyt na Mazurach i nad morzem, zwiedzamy: Ryn, Mrągowo, Mikołajki, Pasym, Kętrzyn, Olsztyn, Giżycko i inne miejscowości związane z Reformacją i naszym Kościołem , także Park dzikich zwierząt w Kadzidłowie, w Mikołajkach lub w Giżycku w planie wycieczka statkiem, Święta Lipka, itp.

  W planie podczas pobytu na Mazurach 1 dniowa wycieczka nad morze do Stegny, lub Krynicy Morskiej lub do Gdańska, w zależności od wspólnych ustaleń i pogody

  Wstępny wyliczenie ilości pokonanych kilometrów: Lasowice W. – Warszawa ok. 300 km. Warszawa – Sorkwity ok. 200 km. Objazd po Mazurach ok. 350 km. Sorkwity - wycieczka nad morze ok. 200 km + powrót 200 km = 400 km. Sorkwity- Lasowice Wielkie 550 km. Pokonamy ok. 2000 km.

  Ważna informacja: Osoby zainteresowane wyjazdem proszę o zadeklarowanie woli wyjazdu do 31 grudnia 2016r. w miesiącu styczniu 2017 nastąpi podpisanie umowy na wyjazd i wpłacenie zaliczki w wysokości 500 zł. od osoby dorosłej i 200 zł. od dziecka. Pozostałe zobowiązanie płatne do 15 lipca 2017r.

  Więcej informacji i zapisy: ks. Ryszard Pieron tel. 774148214 ryszard.pieron@luteranie.pl Organizator:
  Lasowicki Dom Tolerancji i Kultury,
  Parafia Ewangelicko - Augsburska Lasowice Wielkie
  ks. Ryszard Pieron

  Strony Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego
  Luteranie Diakonia CME Duszpasterze Dekada Lutra Marcin Luter Chrześcijańska Telewizja Internetowa Zwiastun WARTO
 • Diecezja katowicka
 • Blog Biskupa
 • Bratnia Pomoc im. Gustawa Adolfa
 • OrdynacjaKobiet.pl

 • Nasza strona na facebooku Kościół Ewangelicko - Augsburski Parafia Lasowice Wielkie
  Biblia w internecie
 • biblia-online.pl
 • biblia-internetowa.pl
 • biblia.info.pl

 • 2010-2014 ©

  Powered by v6.01.14 | Darthanian by | Site and contents copyright by
  australia swift code