www.lasowice.euPrezenty w pudełkach po butach
Parafia Ewangelicko-Augsburska Lasowice WielkieSzkoły podstawowe w Lasowicach Wielkich i Chocianowicach odpowiedziały na apel proboszcza miejscowej parafii ewangelickiej i przyłączyły się do akcji pomocy najmłodszym mieszkańcom ukraińskiej wioski.

Parafia ewangelicka w Lasowicach Wielkich już po raz drugi bierze udział w organizowaniu świątecznych podarków dla wschodnich sąsiadów. Konkretnie chodzi o przygotowanie świątecznego transportu z podarkami dla mieszkańców wsi Mukaczewo na Ukrainie. Przeprowadzają ją prawie wszystkie polskie parafie ewangelickie, a koordynatorem i pomysłodawcą tej pomocy jest ksiądz Leszek Czyż, proboszcz parafii ewangelickiej w Wiśle.

- W ubiegłym roku nasi parafianie przygotowali 80 paczek dla tamtejszych dzieci - opowiada ksiądz Ryszard Pieron, proboszcz parafii ewangelickiej w Lasowicach Wielkich. - Pomyślałem sobie, że w tym roku zwrócę się z prośbą o przyłączenie się do zbiórki nie tylko do moich parafian, ale i do szkół podstawowych w naszej gminie. Jestem bardzo wzruszony, bo uczniowie z Lasowic Wielkich i Chocianowic przygotowali 176 paczek. Bardzo serdecznie chcę za to podziękować uczniom, rodzicom i nauczycielom. Dzięki ich sercu paczki dostanie 300 dzieci z Mukaczewa.
Akcja przygotowywania prezentów nosi nazwę "Prezent w pudełku po butach" i jej idea polega nie na robieniu wielkich i drogich prezentów, ale na podarowaniu czegoś niedrogiego, ale przydatnego, a równocześnie takiego, co sprawi radość obdarowanemu dziecku. Może być to paczka flamastrów, kredki czy zabawka.

- Uczniowie włożyli wiele serca w przygotowanie paczek - mówi ksiądz Pieron. - To są prawdziwe prezenty, ślicznie opakowane i opisane.
W kościele ewangelickim w Lasowicach Wielkich 3 listopada zorganizowany został koncert zespołu misyjnego z Wisły Malinki, podczas którego zebrano 1059 zł.
- Dziękuje wszystkim, którzy dali pieniądze, bo ta kwota trafi do wspólnej puli przeznaczonej na zorganizowanie transportu, którym paczki zostaną dostarczone na Ukrainę - mówi proboszcz Pieron.

Anna Listowska

Źródło

"Nowa Trybuna Opolska" z 22 listopada 2002

Dodane dnia 13.03.20061296 Czytań - Drukuj
TVP3 Katowice
Chrześcijańska Telewizja Internetowa

Przedostatnia środa miesiąca godz. 17.35 | „Sola Scriptura…” - cykl programów pokazujący społeczność polskich ewangelików. Audycje poświęcone są istotnym wydarzeniom z życia Kościoła Ewangelicko–Augsburskiego. W kolejnych odcinkach cyklu przedstawione są działania kościoła oraz wyjątkowe historie ewangelików.

Kontakt
Parafia Ewangelicko-Augsburska Lasowice Wielkie
Proboszcz: Ryszard Pieron
ul. Odrodzenia 23,
46-280 Lasowice Wielkie
tel. 77 414 82 14
lasowice@luteranie.pl
pieron@escobb.com.pl
Plan Nabożeństw
SWIFT/BIC: BPKO PL PW
IBAN: PL 41 1020 3668 0000 5302 0116 9390
Zapowiedzi

Zapowiedzi


 • Konkurs filmowy – Dziedzictwo Reformacji – 500 lat Reformacji
  Konkurs fotograficzny 500 LAT REFORMACJI 2017

  Wczasy na ewangelickiej Ziemi w Jubileusz 500 Lat Reformacji

  Strony Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego
  Luteranie Diakonia CME Duszpasterze Dekada Lutra Marcin Luter Chrześcijańska Telewizja Internetowa Zwiastun WARTO
 • Diecezja katowicka
 • Blog Biskupa
 • Bratnia Pomoc im. Gustawa Adolfa
 • OrdynacjaKobiet.pl

 • Nasza strona na facebooku Kościół Ewangelicko - Augsburski Parafia Lasowice Wielkie
  Biblia w internecie
 • biblia-online.pl
 • biblia-internetowa.pl
 • biblia.info.pl

 • 2010-2017 ©

  Powered by v6.01.14 | Darthanian by | Site and contents copyright by
  australia swift code