www.lasowice.euSą dwa światy: ziemski i nie-ziemski ;)
Parafia Ewangelicko-Augsburska Lasowice WielkieW pierwszym żyją ludzie, którzy są egoistami, myślą tylko o sobie, żyją tylko dla siebie, wierzą w "ja". Myślą, że są wolni, bo nie muszą myśleć o nikim innym. Cechuje ich myślenie ekonomiczne, ich życie jest rozrachunkiem zysków i strat. Tak naprawdę ograniczają swoją wolność takim podejściem.

Członkowie drugiego świata to "dziwacy". Wierzą w jedynego Boga. Żyją z Bogiem poprzez społeczność z bliźnimi. Są owładnięci miłością, nadzieją i pokorą - są wolni - tak prawdziwie. Czy im się to opłaca? ..."Odpłatę bowiem będziesz miał przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych".

Wstęp ten wyjaśni zapewne dalszą część tego krótkiego zapisku. Otóż, młodzieżowy zespół Cantate, działający na ziemi cieszyńskiej wybrał się z wizytą w opolskie krainy.

Wyjechaliśmy w sobotni poranek by już po południu spotkać się z młodzieżą w Kluczborku. Zorganizowaliśmy wraz z księdzem parafii lasowickiej wieczorny koncert dla parafian, gdzie połączyliśmy słowo czytane ze słowem śpiewanym co w rezultacie przyniosło zbawienną ucztę dla ucha i duszy.Noc - jak to zwykle bywa na wyjazdach - minęła nam na konsumpcji słodkości, żartach i pieśniach.Niedzielę przywitaliśmy z parafianami w Lasowicach Małych i Oleśnie.Odświętny nastrój towarzyszył nam jeszcze długo, gdyż zostaliśmy zaproszeni na obchody pamiątki założenia i złotej konfirmacji do Wołczyna. Zostaliśmy tam zaproszeni na uroczysty obiad razem z jubilatami.Z opolskiej ziemi zabraliśmy miłe wspomnienia, ciepłe słowa księdza-gospodarza i pączki, które gdzieś zniknęły w czasie drogi powrotnej.

4 wozy, 1 gitara, 20 młodych ciałem i duchem i 150 km drogi to nasza recepta na jesienny weekend.W małym kościółku leżącym pośród rozległych gospodarstw rolnych można było poczuć się bliżej Boga jak nigdy dotąd. Uzmysłowienie sobie w jakich realiach żyją nasi współbracia w diasporze daje do myślenia - co jest, a co powinno być sensem naszego życia...

Występów jest wiele, pieśni można śpiewać wielokrotnie, ale życie mamy jedno. Im szybciej poświęcimy je dla Boga, tym więcej zyskamy, a nasza wolność będzie niczym nieograniczona.

Źródło

www.cantate.starebielsko.org

Dodane dnia 13.03.20061531 Czytań - Drukuj
TVP3 Katowice
Chrześcijańska Telewizja Internetowa

Przedostatnia środa miesiąca godz. 17.35 | „Sola Scriptura…” - cykl programów pokazujący społeczność polskich ewangelików. Audycje poświęcone są istotnym wydarzeniom z życia Kościoła Ewangelicko–Augsburskiego. W kolejnych odcinkach cyklu przedstawione są działania kościoła oraz wyjątkowe historie ewangelików.

Kontakt
Parafia Ewangelicko-Augsburska Lasowice Wielkie
Proboszcz: Ryszard Pieron
ul. Odrodzenia 23,
46-280 Lasowice Wielkie
tel. 77 414 82 14
lasowice@luteranie.pl
pieron@escobb.com.pl
Plan Nabożeństw
SWIFT/BIC: BPKO PL PW
IBAN: PL 41 1020 3668 0000 5302 0116 9390
Zapowiedzi

Zapowiedzi


 • Konkurs filmowy – Dziedzictwo Reformacji – 500 lat Reformacji
  Konkurs fotograficzny 500 LAT REFORMACJI 2017

  Wczasy na ewangelickiej Ziemi w Jubileusz 500 Lat Reformacji

  Strony Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego
  Luteranie Diakonia CME Duszpasterze Dekada Lutra Marcin Luter Chrześcijańska Telewizja Internetowa Zwiastun WARTO
 • Diecezja katowicka
 • Blog Biskupa
 • Bratnia Pomoc im. Gustawa Adolfa
 • OrdynacjaKobiet.pl

 • Nasza strona na facebooku Kościół Ewangelicko - Augsburski Parafia Lasowice Wielkie
  Biblia w internecie
 • biblia-online.pl
 • biblia-internetowa.pl
 • biblia.info.pl

 • 2010-2017 ©

  Powered by v6.01.14 | Darthanian by | Site and contents copyright by
  australia swift code