www.lasowice.euZebranie strażackie
Lasowice Małe – Klein Lassowitz20 stycznia 2007 r. w Klubie Strażaka w Lasowicach Małych odbyło się zebranie strażackie. Omówiono działalność i wydarzenia minionego roku w lasowickiej OSP, zaprezentowano jej plany i zadania na rok bieżący.

Zebraniu przewodniczył prezes OSP Lasowice Małe - Kazimierz Janus. W zebraniu uczestniczyli m.in. przedstawiciel PSP Kluczbork - Norbert Waliczek - oraz komendant gminny - Grzegorz Żwaka, wiceprezes lasowickiej OSP - Norbert Lipiński, jej sekretarz - Arkadiusz Kaniak, skarbnik - Józef Kaniak, gospodarz - Waldemar Lipiński, radny Lasowic Małych - Dariusz Jach. Na zebranie przybyli również seniorzy naszej jednostki: były komendant - Wicher Lotar, druh - Jan Zientek i druh Andrzej Künstler. Licznie stawili się ponadto strażacy - członkowie stowarzyszenia - oraz kilkoro mieszkańców sołectwa. Łącznie w Klubie Strażaka zebrały się 33 osoby.

Działalność OSP Lasowice Małe w minionym roku przedstawił prezes Kazimierz Janus. Rok 2006 podsumował jako udany dla straży. Prezes K. Janus poinformował o tym, co w 2007 roku planowane jest do wykonania: w remizie niezbędny jest remont posadzki boksu garażowego, natomiast przed remizą wykonanie chodnika do Klubu Strażaka. Podkreślił też, że jak co roku należy dbać o ład i porządek wokół remizy. Spotkanie zakończyło się wspólną dyskusją.

Jak każde doroczne zebranie i to było sprawozdawczym. Zebrani zatwierdzili budżet jednostki na rok 2007 oraz udzielili absolutorium zarządowi. Podjęli uchwałę o przeszkoleniu czterech nowych druhów na stopień szeregowca. Szkolenie to odbędzie się w miesiącu lutym br. i trwało będzie 104 godziny. Zakończy się egzaminem w Komendzie Powiatowej w Kluczborku. Zarząd zaplanował również zakup umundurowania bojowego w najbliższym czasie (8 kompletów po około 300 zł każdy) oraz zgłoszenie sztandaru do odznaczenia srebrnym medalem.

Dodane dnia 21.01.20071314 Czytań - Drukuj
TVP3 Katowice
Chrześcijańska Telewizja Internetowa

Przedostatnia środa miesiąca godz. 17.35 | „Sola Scriptura…” - cykl programów pokazujący społeczność polskich ewangelików. Audycje poświęcone są istotnym wydarzeniom z życia Kościoła Ewangelicko–Augsburskiego. W kolejnych odcinkach cyklu przedstawione są działania kościoła oraz wyjątkowe historie ewangelików.

Kontakt
Parafia Ewangelicko-Augsburska Lasowice Wielkie
Proboszcz: Ryszard Pieron
ul. Odrodzenia 23,
46-280 Lasowice Wielkie
tel. 77 414 82 14
lasowice@luteranie.pl
pieron@escobb.com.pl
Plan Nabożeństw
SWIFT/BIC: BPKO PL PW
IBAN: PL 41 1020 3668 0000 5302 0116 9390
Zapowiedzi

Zapowiedzi


 • Konkurs filmowy – Dziedzictwo Reformacji – 500 lat Reformacji
  Konkurs fotograficzny 500 LAT REFORMACJI 2017

  Wczasy na ewangelickiej Ziemi w Jubileusz 500 Lat Reformacji

  Strony Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego
  Luteranie Diakonia CME Duszpasterze Dekada Lutra Marcin Luter Chrześcijańska Telewizja Internetowa Zwiastun WARTO
 • Diecezja katowicka
 • Blog Biskupa
 • Bratnia Pomoc im. Gustawa Adolfa
 • OrdynacjaKobiet.pl

 • Nasza strona na facebooku Kościół Ewangelicko - Augsburski Parafia Lasowice Wielkie
  Biblia w internecie
 • biblia-online.pl
 • biblia-internetowa.pl
 • biblia.info.pl

 • 2010-2017 ©

  Powered by v6.01.14 | Darthanian by | Site and contents copyright by
  australia swift code