www.lasowice.euZebranie co najmniej poufne
Lasowice Małe – Klein Lassowitz9 października 2007 r. odbyło się w Lasowicach Małych zebranie wiejskie. Zgodnie ze statutem sołectwa jest to jego organ uchwałodawczy (wykonawczym jest sołtys). Musi się ono odbyć minimium 2 razy do roku.

Mimo wielkich chęci niestety nie podzielimy się z naszymi Czytelnikami - w tym z mieszkańcami Lasowic Małych przebywającymi aktualnie za granicami kraju, czerpiącymi informacje o życiu wioski z naszej strony - wiadomościami z przebiegu zebrania. Próbowaliśmy dotrzeć do mieszkańców biorących w nim udział (ciekawostką jest, że statut pośrednio nie dopuszcza do tego osób zamieszkujących poza sołectwem), sztuka ta jednak nie udała nam się. Dowiedzieliśmy się jedynie nieoficjalnie, że w zebraniu brało udział 20 osób, w tym 3 biernie.

Nic jeszcze straconego, bowiem obrady zebrania są protokołowane. Sołtys zobligowany jest do obwieszczenia uchwał "w sposób zwyczajowo przyjęty". Tym sposobem jest najprawdopodobniej w Lasowicach Małych gablota z boku wiaty przystankowej (tam też pojawiło się - na co zwrócili uwagę pytani przez nas mieszkańcy - zakamuflowane ogłoszenie o zebraniu). Jeśli tylko więc znajdą się w niej stosowne informacje (mamy nadzieję, że w tempie nieco szybszym, aniżeli publikowane są uchwały lasowickich radnych w gminnym BIP-ie), niezwłocznie podzielimy się nimi z Czytelnikami.

W Chocianowicach takich zmartwień nie mają (może jedynie z bardzo podobnej skali frekwencją, rzędu 3-4%) - tam informacje z obrad zebrania wiejskiego udało się opublikować natychmiast.

Jak na razie tylko dzięki nim wiemy, że od 1 listopada 2007 r. wodę lasowiczanom dostarczać będzie kluczborska Spółka Hydrokom. "Wójt prosi, aby zachować czujność i sprawdzać tożsamość osób, które będą przychodziły do naszych domów aby podpisać nowe umowy." My zaś chcielibyśmy ustrzec mieszkańców naszej gminy w ogóle przed samym Hydrokomem. Jak to jednak uczynić, kiedy to lokalny monopolista?

AGS

Dodane dnia 15.10.20071139 Czytań - Drukuj
TVP3 Katowice
Chrześcijańska Telewizja Internetowa

Przedostatnia środa miesiąca godz. 17.35 | „Sola Scriptura…” - cykl programów pokazujący społeczność polskich ewangelików. Audycje poświęcone są istotnym wydarzeniom z życia Kościoła Ewangelicko–Augsburskiego. W kolejnych odcinkach cyklu przedstawione są działania kościoła oraz wyjątkowe historie ewangelików.

Kontakt
Parafia Ewangelicko-Augsburska Lasowice Wielkie
Proboszcz: Ryszard Pieron
ul. Odrodzenia 23,
46-280 Lasowice Wielkie
tel. 77 414 82 14
lasowice@luteranie.pl
pieron@escobb.com.pl
Plan Nabożeństw
SWIFT/BIC: BPKO PL PW
IBAN: PL 41 1020 3668 0000 5302 0116 9390
Zapowiedzi

Zapowiedzi


 • Konkurs filmowy – Dziedzictwo Reformacji – 500 lat Reformacji
  Konkurs fotograficzny 500 LAT REFORMACJI 2017

  Wczasy na ewangelickiej Ziemi w Jubileusz 500 Lat Reformacji

  Strony Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego
  Luteranie Diakonia CME Duszpasterze Dekada Lutra Marcin Luter Chrześcijańska Telewizja Internetowa Zwiastun WARTO
 • Diecezja katowicka
 • Blog Biskupa
 • Bratnia Pomoc im. Gustawa Adolfa
 • OrdynacjaKobiet.pl

 • Nasza strona na facebooku Kościół Ewangelicko - Augsburski Parafia Lasowice Wielkie
  Biblia w internecie
 • biblia-online.pl
 • biblia-internetowa.pl
 • biblia.info.pl

 • 2010-2017 ©

  Powered by v6.01.14 | Darthanian by | Site and contents copyright by
  australia swift code