www.lasowice.euZebranie co najmniej poufne
Lasowice Małe – Klein Lassowitz9 października 2007 r. odbyło się w Lasowicach Małych zebranie wiejskie. Zgodnie ze statutem sołectwa jest to jego organ uchwałodawczy (wykonawczym jest sołtys). Musi się ono odbyć minimium 2 razy do roku.

Mimo wielkich chęci niestety nie podzielimy się z naszymi Czytelnikami - w tym z mieszkańcami Lasowic Małych przebywającymi aktualnie za granicami kraju, czerpiącymi informacje o życiu wioski z naszej strony - wiadomościami z przebiegu zebrania. Próbowaliśmy dotrzeć do mieszkańców biorących w nim udział (ciekawostką jest, że statut pośrednio nie dopuszcza do tego osób zamieszkujących poza sołectwem), sztuka ta jednak nie udała nam się. Dowiedzieliśmy się jedynie nieoficjalnie, że w zebraniu brało udział 20 osób, w tym 3 biernie.

Nic jeszcze straconego, bowiem obrady zebrania są protokołowane. Sołtys zobligowany jest do obwieszczenia uchwał "w sposób zwyczajowo przyjęty". Tym sposobem jest najprawdopodobniej w Lasowicach Małych gablota z boku wiaty przystankowej (tam też pojawiło się - na co zwrócili uwagę pytani przez nas mieszkańcy - zakamuflowane ogłoszenie o zebraniu). Jeśli tylko więc znajdą się w niej stosowne informacje (mamy nadzieję, że w tempie nieco szybszym, aniżeli publikowane są uchwały lasowickich radnych w gminnym BIP-ie), niezwłocznie podzielimy się nimi z Czytelnikami.

W Chocianowicach takich zmartwień nie mają (może jedynie z bardzo podobnej skali frekwencją, rzędu 3-4%) - tam informacje z obrad zebrania wiejskiego udało się opublikować natychmiast.

Jak na razie tylko dzięki nim wiemy, że od 1 listopada 2007 r. wodę lasowiczanom dostarczać będzie kluczborska Spółka Hydrokom. "Wójt prosi, aby zachować czujność i sprawdzać tożsamość osób, które będą przychodziły do naszych domów aby podpisać nowe umowy." My zaś chcielibyśmy ustrzec mieszkańców naszej gminy w ogóle przed samym Hydrokomem. Jak to jednak uczynić, kiedy to lokalny monopolista?

AGS

Dodane dnia 15.10.20071022 Czytań - Drukuj
TVP3 Katowice
Chrześcijańska Telewizja Internetowa

Przedostatnia środa miesiąca godz. 17.35 | „Sola Scriptura…” - cykl programów pokazujący społeczność polskich ewangelików. Audycje poświęcone są istotnym wydarzeniom z życia Kościoła Ewangelicko–Augsburskiego. W kolejnych odcinkach cyklu przedstawione są działania kościoła oraz wyjątkowe historie ewangelików.

Kontakt
Parafia Ewangelicko-Augsburska Lasowice Wielkie
Proboszcz: Ryszard Pieron
ul. Odrodzenia 23,
46-280 Lasowice Wielkie
tel. 77 414 82 14
lasowice@luteranie.pl
pieron@escobb.com.pl
Plan Nabożeństw
SWIFT/BIC: BPKO PL PW
IBAN: PL 41 1020 3668 0000 5302 0116 9390
Zapowiedzi

Zapowiedzi

 • 10-20 sierpnia 2017 Wczasy na Mazurach dla młodszych i starszych.

 • Konkurs filmowy – Dziedzictwo Reformacji – 500 lat Reformacji
  Konkurs fotograficzny 500 LAT REFORMACJI 2017

  Wczasy na ewangelickiej Ziemi w Jubileusz 500 Lat Reformacji

  Poznajemy Pierwsze Protestanckie Państwo, czyli objazdowa wycieczka dla młodszych i starszych. Mieszkamy : Warszawie, a na Mazurach w Sorkwitach. Termin: 10-20 sierpnia 2017 10 dni - 10 noclegów/ rodzinne pokoje z łazienkami. Cena dziecka do 14 lat: 500,00 zł. Dorosły 1500,00 zł. Cena zawiera: 1 nocleg w Warszawie, 1 śniadanie w Warszawie, 9 noclegów w Sorkwitach, 9 śniadań, 9 obiadów, 9 kolacji, przejazd tam i powrót. Cena nie zawiera: kosztów wycieczek fakultatywnych, wszelkich biletów, wejść do muzeów i ośrodków rekreacji,

  Plan wycieczki:

  Czwartek 10 sierpień 2017 Wyjazd z Lasowic Wielkich. godz. 13.00 Przyjazd do Warszawy, zakwaterowanie, /kolacja we własnym zakresie, czas wolny, spacer po Starym Mieście/, nocleg, śniadanie w Centrum Luterańskim, ChAT, wykwaterowanie, przejazd lub przejście do Muzeum Kopernika, lub Muzeum Żydów Polskich, lub Muzeum Powstania Warszawskiego, w godzinach popołudniowych wyjazd z Warszawy do Sorkwit, zakwaterowanie, kolacja.

  Piątek 11 sierpnia 2017 -Niedziela 20 sierpnia 2017 pobyt na Mazurach i nad morzem, zwiedzamy: Ryn, Mrągowo, Mikołajki, Pasym, Kętrzyn, Olsztyn, Giżycko i inne miejscowości związane z Reformacją i naszym Kościołem , także Park dzikich zwierząt w Kadzidłowie, w Mikołajkach lub w Giżycku w planie wycieczka statkiem, Święta Lipka, itp.

  W planie podczas pobytu na Mazurach 1 dniowa wycieczka nad morze do Stegny, lub Krynicy Morskiej lub do Gdańska, w zależności od wspólnych ustaleń i pogody

  Wstępny wyliczenie ilości pokonanych kilometrów: Lasowice W. – Warszawa ok. 300 km. Warszawa – Sorkwity ok. 200 km. Objazd po Mazurach ok. 350 km. Sorkwity - wycieczka nad morze ok. 200 km + powrót 200 km = 400 km. Sorkwity- Lasowice Wielkie 550 km. Pokonamy ok. 2000 km.

  Ważna informacja: Osoby zainteresowane wyjazdem proszę o zadeklarowanie woli wyjazdu do 31 grudnia 2016r. w miesiącu styczniu 2017 nastąpi podpisanie umowy na wyjazd i wpłacenie zaliczki w wysokości 500 zł. od osoby dorosłej i 200 zł. od dziecka. Pozostałe zobowiązanie płatne do 15 lipca 2017r.

  Więcej informacji i zapisy: ks. Ryszard Pieron tel. 774148214 ryszard.pieron@luteranie.pl Organizator:
  Lasowicki Dom Tolerancji i Kultury,
  Parafia Ewangelicko - Augsburska Lasowice Wielkie
  ks. Ryszard Pieron

  Strony Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego
  Luteranie Diakonia CME Duszpasterze Dekada Lutra Marcin Luter Chrześcijańska Telewizja Internetowa Zwiastun WARTO
 • Diecezja katowicka
 • Blog Biskupa
 • Bratnia Pomoc im. Gustawa Adolfa
 • OrdynacjaKobiet.pl

 • Nasza strona na facebooku Kościół Ewangelicko - Augsburski Parafia Lasowice Wielkie
  Biblia w internecie
 • biblia-online.pl
 • biblia-internetowa.pl
 • biblia.info.pl

 • 2010-2017 ©

  Powered by v6.01.14 | Darthanian by | Site and contents copyright by
  australia swift code