www.lasowice.euAlbum - Informacje
Album: Single o przypowieściach, motorach, więzieniu i wakacjach w Pisku
W weekend 30 stycznia do 1 lutego 2015r. w Beskidzkiej Oazie w Czeskiej Republice, odbyło się kolejne spotkanie Singli, czyli starszej młodzieży. Spotkanie rozpoczęło się kolacją, wspólnymi wspomnieniami z minionych spotkań i wyjazdów. Późnym wieczorem, ksiądz Ryszard Pieron opowiadał o swojej pracy wśród osadzonych w aresztach i więzieniach, o warunkach, jakie panują w więzieniach, jak wygląda tam normalny powszedni dzień, można było dużo się dowiedzieć i zmienić swoje standardowe myślenie o więzieniach, jak wyglądają i co dzieje się za murem zakładu karnego.
W sobotę przedpołudniem grupa spotkała się z ks. prof. Markiem Uglorzem by wspólnie skupić się i zastanowić nad przypowieściami Pana Jezusa. Zastanawialiśmy się, co dzisiaj w XXI wieku, przypowieści dają współczesnemu człowiekowi, jaką naukę z nich można i trzeba wyciągać i jak należy postrzegać własne życie w kontekście Jezusowych Słów. Współczesne czasy dla osób 30-40 letnich to przede wszystkim niepewność i lęk przed utratą pracy, wielki stres rodziców wychowujących dzieci związany z edukacją i wartościami, w których chciałoby się wychować swoje dzieci. Kłopoty rodzinne. Brak czasu, sił i ciepła kierowanego do partnera, z którym się jest, często generują rodzinne napięcia, podejrzliwość a to prowadzi w konsekwencji do braku bycia szczęśliwym, pojawiają się myśli, że jest się nie wartościowym, nie atrakcyjnym i nie potrzebnym, co jest wielokrotnie przyczyną rozpadu związków. Przypowieści Pana Jezusa na nowo przypomniane przez księdza Marka pokazały nam, że pomimo trudności i niepewności, w jakich przychodzi nam żyć i z którymi osoby pojedyncze czy samotnie wychowujące dzieci muszą się zmagać, to trzeba tak jak Jezus w tamtych latach i współcześnie być odważnym w podejmowaniu nowych wyzwań, nie analizować jedynie historii dni przeszłych, ale podejmować nowe, nawet, jeśli wydawać by się mogło mało odpowiedzialne i niestandardowe decyzje i działania. Bardzo szybko upłynęły trzy godziny biblijnej refleksji. U wszystkich biorących udział w spotkaniu, pojawił się niedosyt szybko zakończonego tematu, braku dyskusji i pojawiła się wola kontynuowania dalej rozpoczętego tematu. Szybko umówiliśmy się na kolejne spotkanie Singli z księdzem Markiem, jesienią 9-11 października br. w tym samym miejscu.
Piękna pogoda sprawiła, że udał się ponad czterogodzinny kulig z kiełbaskami i grzanym winem. Sobotni wieczór zakończyliśmy ponad godzinnym śpiewem pieśni ze śpiewniczka Chwalmy Pana. Ksiądz Ryszard prowadził śpiew grając na akordeonie, co okazało się przydatne dla tych z pośród nas, którzy nie znali dobrze tekstów i melodii poszczególnych pieśni.
Wieczorem, a właściwie już nocą, Wioletta opowiadała o motorach i swoim hobby związanym z motoryzacją a szczególnie z motocyklami i jazdą na nich i prowadzeniem tych wielkich i szybkich maszyn. Wielu z pośród nas zazdrościło Wioletcie odwagi i determinacji w realizowaniu swojej życiowej pasji.
W niedzielę uczestniczyliśmy w nabożeństwie w Pisku, spacerując skorzystaliśmy jeszcze z pięknej słonecznej pogody. Po obiedzie przyszedł czas na poobiednią kawę, zadeklarowanie udziału w kolejnych spotkaniach i wyjazdach. To była chwila na wymianę numerów telefonów i adresów e-mailowych, pożegnań. Podczas podróży powrotnej jeszcze wspominaliśmy to, co przeżyliśmy w Pisku. To był dobrze i wartościowo spędzony czas, zapraszamy Singli, przyjedzcie i wybierzcie się na nasze spotkania i wakacyjny wypoczynek. Będzie okazja już w czerwcu, wspólnie jedziemy do Włoch, na Riwierę adriatycką, będzie fajnie. Uczestnik
Spotkanie singli w Beskydzkiej Oazie

W ostatni weekend stycznia spotkaliśmy się po raz kolejny w ośrodku Beskydzka Oaza, który położony jest w niezwykle urokliwym miejscu. Z dala od zgiełku wielkich miast, z pięknymi widokami i czystym powietrzem, jednym słowem oaza spokoju.
Spotkanie rozpoczęliśmy przepyszną, regionalną kolacją. Mimo zmęczenia podróżą, do późnych godzin nocnych wspominaliśmy poprzednie wyjazdy i dyskutowaliśmy na różne tematy. Sobotni ranek przywitał nas słoneczną zimową pogodą i zapierającym dech w piersiach widokiem. Przed południem spotkaliśmy się z ks. prof. Markiem Uglorzem, który uświadomił nam jak czytać Biblię by była naszym przyjacielem, jak rozumieć Słowo Boże by nie było powodem do lęku lecz życiowym drogowskazem. Przedstawione interpretacje wybranych przypowieści wzbudziło w nas wszystkich wiele emocji i każdy z nas mógł się w nich odnaleźć, zobaczyć odbicie swojego życia. Powinniśmy uwierzyć w siebie i własne możliwości, nie ulegać wpływom tradycji, kultury czy presji rodziny. Pomimo trudności i niepewności w jakich przychodzi nam żyć i z którymi osoby pojedyncze czy samotnie wychowujące dzieci muszą się zmagać, to trzeba tak jak Jezus w swojej młodości być odważnym w podejmowaniu nowych wyzwań. Dlatego nie analizujmy przeszłości, nie bójmy się podejmować nowych często ryzykownych działań. Nie zakopujmy swoich talentów ze strachu przed niepowodzeniem bądź podejmowaniem złych decyzji, lecz rozmnażajmy je i idźmy przez życie z podniesioną głową, wierząc że Pan kroczy razem z nami. Natomiast słowa kochaj bliźniego swego jak siebie samego nabierają zupełnie innego znaczenia gdy uświadomimy sobie, że pierwszym krokiem do obdarzenia drugiej osoby szczerym uczuciem jest pokochanie i zaakceptowanie samego siebie. Te i inne omawiane przez ks. Marka przypowieści wniosły w nasze serca i umysły wiele pozytywnych myśli, które w prosty sposób można by podsumować stwierdzeniem zmień swoje myślenie a zmieni się Twoje życie.
Podbudowani tymi słowami wyjechaliśmy na prawdziwy, górski kulig z zaprzęgiem konnym. Dzięki panującej aurze, wsłuchując się w dźwięki dzwonków i stukot końskich kopyt poczuliśmy się jak bajkowej krainie. Punktem kulminacyjnym naszego kuligu było ognisko przy którym mogliśmy ogrzać zmarznięte dłonie, upiec kiełbaski i delektować się grzanym winem.
Sobotni wieczór zakończyliśmy muzykalnie, śpiewając pieśni ze śpiewniczka Chwalmy Pana do których przygrywał Ksiądz Ryszard na akordeonie.
Wieczorem, a właściwie już nocą, Wioleta opowiadała o swojej pasji związanej z motocyklami i prowadzeniem tych wielkich i szybkich maszyn. Wielu z pośród nas zazdrościło Wiolecie odwagi i determinacji w realizowaniu swojej życiowej pasji.
W niedzielę uczestniczyliśmy w nabożeństwie w Pisku, po czym ciesząc się swoim towarzystwem i spacerując po okolicznym lesie skorzystaliśmy jeszcze z pięknej słonecznej pogody.
Bardzo szybko minął nam ten wspólnie spędzony czas. U wszystkich biorących udział w spotkaniu, pojawił się niedosyt i wola kontynuowania dalej rozpoczętego tematu z księdzem Uglorzem. Szybko umówiliśmy się na kolejne spotkanie Singli jesienią 9-11 października. Odbędzie się ono w tym samym miejscu, gdyż domowa atmosfera, dzięki gościnności pani domu-Joli, sprzyja swobodnym dyskusjom i spotkaniom.

Oprócz rozważań biblijnych zaplanowaliśmy także wieczór z karaoke.
Jeśli chcecie miło spędzić weekend, poznać nowych ludzi i zrelaksować się na łonie przyrody serdecznie zapraszamy.
Wcześniej 14 czerwca wybieramy się na letni wypoczynek, tym razem do Włoch. Już nie możemy się doczekać. Magda.
Ilość zdjęć: 5
Ostatnie zdjęcie dodane przez xrpadmi dnia 06.02.2015
Album
Albumy Zdjęć > Single o przypowieściach, motorach, więzieniu i wakacjach w Pisku


imag1329_t1.jpg

Data: 06.02.2015
Dodany przez: xrpadmi
Komentarzy: 0
Ocena: Brak
Obejrzano: 613imag1379_t1.jpg

Data: 06.02.2015
Dodany przez: xrpadmi
Komentarzy: 0
Ocena: Brak
Obejrzano: 651imag1395_t1.jpg

Data: 06.02.2015
Dodany przez: xrpadmi
Komentarzy: 0
Ocena: Brak
Obejrzano: 699imag1328_t1.jpg

Data: 06.02.2015
Dodany przez: xrpadmi
Komentarzy: 0
Ocena: Brak
Obejrzano: 709imag1387_t1.jpg

Data: 06.02.2015
Dodany przez: xrpadmi
Komentarzy: 0
Ocena: Brak
Obejrzano: 675

TVP3 Katowice
Chrześcijańska Telewizja Internetowa

Przedostatnia środa miesiąca godz. 17.35 | „Sola Scriptura…” - cykl programów pokazujący społeczność polskich ewangelików. Audycje poświęcone są istotnym wydarzeniom z życia Kościoła Ewangelicko–Augsburskiego. W kolejnych odcinkach cyklu przedstawione są działania kościoła oraz wyjątkowe historie ewangelików.

Kontakt
Parafia Ewangelicko-Augsburska Lasowice Wielkie
Proboszcz: Ryszard Pieron
ul. Odrodzenia 23,
46-280 Lasowice Wielkie
tel. 77 414 82 14
lasowice@luteranie.pl
pieron@escobb.com.pl
Plan Nabożeństw
SWIFT/BIC: BPKO PL PW
IBAN: PL 41 1020 3668 0000 5302 0116 9390
Zapowiedzi

Zapowiedzi


 • Konkurs filmowy – Dziedzictwo Reformacji – 500 lat Reformacji
  Konkurs fotograficzny 500 LAT REFORMACJI 2017

  Wczasy na ewangelickiej Ziemi w Jubileusz 500 Lat Reformacji

  Strony Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego
  Luteranie Diakonia CME Duszpasterze Dekada Lutra Marcin Luter Chrześcijańska Telewizja Internetowa Zwiastun WARTO
 • Diecezja katowicka
 • Blog Biskupa
 • Bratnia Pomoc im. Gustawa Adolfa
 • OrdynacjaKobiet.pl

 • Nasza strona na facebooku Kościół Ewangelicko - Augsburski Parafia Lasowice Wielkie
  Biblia w internecie
 • biblia-online.pl
 • biblia-internetowa.pl
 • biblia.info.pl

 • 2010-2017 ©

  Powered by v6.01.14 | Darthanian by | Site and contents copyright by