www.lasowice.euWarsztaty
Lasowicki Dom Tolerancji i Kultury jest organizatorem różnorodnych zajęć warsztatowych. Ich celem jest propagowanie zdrowego stylu życia, poszerzanie horyzontów myślowych uczestników, przyczynianie się do wzajemnej integracji oraz ułatwianie przezwyciężania trudności. Na spotkania z dziećmi i młodzieżą przyjeżdżają do LDTiK osoby wielu specjalności: artyści, medycy, naukowcy, pracownicy różnych urzędów i instytucji, służb mundurowych, itd. Urozmaicona tematyka prowadzonych warsztatów sprawia zainteresowanie uczestnictwem w nich również przez osoby dorosłe - wielokrotnie rodzice przyprowadzający swoje dzieci na teren LDTiK pozostawali, aby przysłuchać się zagadnieniom poruszanym przez prowadzących zajęcia.

Jak dotychczas w Lasowickim Domu Tolerancji i Kultury przeprowadzono m.in. następujące warsztaty: historyczne, muzyczne, plastyczne, teatralne, teologiczne. Odbyły się też spotkania z miejscowym lekarzem, leśniczym (w plenerze przyrodniczym), strażakami, policjantami, w tym dzielnicowym, pracownikami więziennictwa. Niektóre zajęcia realizowano poza siedzibą LDTiK.

Zajęcia warsztatowe oferowane przez LDTiK (stacjonarne i wyjazdowe)


Szczególnym powodzeniem cieszą się warsztaty na temat uzależnień i wartości, jakie powinien reprezentować młody człowiek. Są to bardzo ciekawe spotkania integracyjne, wnoszące we wzajemne relacje bliższe poznanie się i ciekawą dyskusję na temat nałogów i potrzeby wspólnego troszczenia się o każdego człowieka znajdującego się w potrzebie. Z uznaniem spotkały się zajęcia o potrzebie każdego człowieka do wspólnego tworzenia np. takiej inicjatywy, jak LDTiK.

Zajęcia warsztatowe prowadzone w Lasowickim Domu Tolerancji i Kultury z reguły nie zawierają się w samej prelekcji. W ramach części praktycznej organizowane są dyskusje, instruktaże, pokazy, różnorakie ćwiczenia indywidualne i w grupach. Dla przykładu podczas warsztatów teatralnych z udziałem aktora Jerzego Latosa uczestnicy obok tego, że mogli spotkać się z prawdziwą sztuką teatralną, praktykowali też, jak należy przygotowywać spektakle teatralne np. w szkole czy na wolnym powietrzu. Na spotkaniu z policjantami przeprowadzono pokaz tresury psów i instruktaż zachowania się w sytuacji zaatakowania przez psa. Z kolei podczas zajęć ze strażakami odbył się mały pokaz zdolności bojowej w walce z żywiołami.


 3129 Czytań - Drukuj
TVP3 Katowice
Chrześcijańska Telewizja Internetowa

Przedostatnia środa miesiąca godz. 17.35 | „Sola Scriptura…” - cykl programów pokazujący społeczność polskich ewangelików. Audycje poświęcone są istotnym wydarzeniom z życia Kościoła Ewangelicko–Augsburskiego. W kolejnych odcinkach cyklu przedstawione są działania kościoła oraz wyjątkowe historie ewangelików.

Kontakt
Parafia Ewangelicko-Augsburska Lasowice Wielkie
Proboszcz: Ryszard Pieron
ul. Odrodzenia 23,
46-280 Lasowice Wielkie
tel. 77 414 82 14
lasowice@luteranie.pl
pieron@escobb.com.pl
Plan Nabożeństw
SWIFT/BIC: BPKO PL PW
IBAN: PL 41 1020 3668 0000 5302 0116 9390
Zapowiedzi

Zapowiedzi

 • 10-20 sierpnia 2017 Wczasy na Mazurach dla młodszych i starszych.

 • Konkurs filmowy – Dziedzictwo Reformacji – 500 lat Reformacji
  Konkurs fotograficzny 500 LAT REFORMACJI 2017

  Wczasy na ewangelickiej Ziemi w Jubileusz 500 Lat Reformacji

  Poznajemy Pierwsze Protestanckie Państwo, czyli objazdowa wycieczka dla młodszych i starszych. Mieszkamy : Warszawie, a na Mazurach w Sorkwitach. Termin: 10-20 sierpnia 2017 10 dni - 10 noclegów/ rodzinne pokoje z łazienkami. Cena dziecka do 14 lat: 500,00 zł. Dorosły 1500,00 zł. Cena zawiera: 1 nocleg w Warszawie, 1 śniadanie w Warszawie, 9 noclegów w Sorkwitach, 9 śniadań, 9 obiadów, 9 kolacji, przejazd tam i powrót. Cena nie zawiera: kosztów wycieczek fakultatywnych, wszelkich biletów, wejść do muzeów i ośrodków rekreacji,

  Plan wycieczki:

  Czwartek 10 sierpień 2017 Wyjazd z Lasowic Wielkich. godz. 13.00 Przyjazd do Warszawy, zakwaterowanie, /kolacja we własnym zakresie, czas wolny, spacer po Starym Mieście/, nocleg, śniadanie w Centrum Luterańskim, ChAT, wykwaterowanie, przejazd lub przejście do Muzeum Kopernika, lub Muzeum Żydów Polskich, lub Muzeum Powstania Warszawskiego, w godzinach popołudniowych wyjazd z Warszawy do Sorkwit, zakwaterowanie, kolacja.

  Piątek 11 sierpnia 2017 -Niedziela 20 sierpnia 2017 pobyt na Mazurach i nad morzem, zwiedzamy: Ryn, Mrągowo, Mikołajki, Pasym, Kętrzyn, Olsztyn, Giżycko i inne miejscowości związane z Reformacją i naszym Kościołem , także Park dzikich zwierząt w Kadzidłowie, w Mikołajkach lub w Giżycku w planie wycieczka statkiem, Święta Lipka, itp.

  W planie podczas pobytu na Mazurach 1 dniowa wycieczka nad morze do Stegny, lub Krynicy Morskiej lub do Gdańska, w zależności od wspólnych ustaleń i pogody

  Wstępny wyliczenie ilości pokonanych kilometrów: Lasowice W. – Warszawa ok. 300 km. Warszawa – Sorkwity ok. 200 km. Objazd po Mazurach ok. 350 km. Sorkwity - wycieczka nad morze ok. 200 km + powrót 200 km = 400 km. Sorkwity- Lasowice Wielkie 550 km. Pokonamy ok. 2000 km.

  Ważna informacja: Osoby zainteresowane wyjazdem proszę o zadeklarowanie woli wyjazdu do 31 grudnia 2016r. w miesiącu styczniu 2017 nastąpi podpisanie umowy na wyjazd i wpłacenie zaliczki w wysokości 500 zł. od osoby dorosłej i 200 zł. od dziecka. Pozostałe zobowiązanie płatne do 15 lipca 2017r.

  Więcej informacji i zapisy: ks. Ryszard Pieron tel. 774148214 ryszard.pieron@luteranie.pl Organizator:
  Lasowicki Dom Tolerancji i Kultury,
  Parafia Ewangelicko - Augsburska Lasowice Wielkie
  ks. Ryszard Pieron

  Strony Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego
  Luteranie Diakonia CME Duszpasterze Dekada Lutra Marcin Luter Chrześcijańska Telewizja Internetowa Zwiastun WARTO
 • Diecezja katowicka
 • Blog Biskupa
 • Bratnia Pomoc im. Gustawa Adolfa
 • OrdynacjaKobiet.pl

 • Nasza strona na facebooku Kościół Ewangelicko - Augsburski Parafia Lasowice Wielkie
  Biblia w internecie
 • biblia-online.pl
 • biblia-internetowa.pl
 • biblia.info.pl

 • 2010-2017 ©

  Powered by v6.01.14 | Darthanian by | Site and contents copyright by