Prezentujemy kilka historycznych zdjęć parafialnych. Prosimy o kontakt osoby, które się na nich rozpoznają i chcą umieścić swoje dane w opisie fotografii. Dla tych, co nie chcą się ujawniać, niech stanowi to dobrą zabawę wspomnieniową przy odgadywaniu postaci.

Ślub Olesno, 15 sierpnia 1928 r.

Ślub Richarda Miska z Lasowic Małych i Clare Franke. Zdjęcie wykonane przed restauracją „Franke” na Solnym Rynku w Oleśnie. Ponad 10 osób na nim pochodzi z Lasowic Małych.

Postaci (oznaczone odpowiednimi liczbami na powiększeniu zdjęcia): 1. Oskar Miska, 2. Pani Stein z Olesna, gospodyni pastora Maximiliana Sękowskiego, 3. Johann Juras, 4. Ottilie Juras z d. Miska, 5. Emma Gaworek z d. Miska, 6. Pastor Maximilian Sękowski z Olesna, który udzielał ślubu, 7. Clare Franke, pani młoda, 8. Richard Miska, pan młody, 9. Daniel Miska, 10. Elisabeth Sękowska z Olesna, siostra pastora Maximiliana Sękowskiego.

Konfirmacja Kluczborek, 25 maja 1947 r. (tytuł oryg.)

Na zdjęciu pastor Karol Klus. Wśród konfirmantów są także parafianie lasowiccy. Warto porównać ze zdjęciem ze Złotej Konfirmacji w Kluczborku (23 maja 2005 r.), dostępnym na stronie parafii kluczborskiej.

Konfirmacja Lasowice Wielkie, lata 60. XX w.

Na zdjęciu pastor Rudolf Pastucha.

Spotkanie młodzieżowe Lasowice Małe, 1979 r.

Spotkanie młodzieży z pastorową – Edytą Pastucha, początkiem 1979 r. Wśród uczestników najpewniej nie tylko mieszkańcy Lasowic.