Cmentarz na Młynarskiej Pomnikiem Historii

Pierwszy luterański obiekt na liście
Cmentarz Ewangelicko-Augsburski Parafii Świętej Trójcy w Warszawie został – wraz z czterema innymi stołecznymi nekropoliami – wpisany na listę Pomników Historii.
Więcej…

Musical o Lutrze

Wielkie dzieło sceniczne na chór i orkiestrę przygotowuje na jubileusz 500-lecia Reformacji Ewangelicki Kościół Westfalii. Oratorium poświęcone ks. Marcinowi Lutrowi zostanie wykonane po raz pierwszy w Święto Reformacji 2015 roku w Dortmundzie. Zaplanowano udział 2000 chórzystów, orkiestry symfonicznej oraz zespołu wykonującego muzykę współczesną. Za piosenki i teksty odpowiedzialni będą cenieni muzyce Dieter Falk oraz Michael Kunze.
Więcej

Zielonoświątkowe spotkanie przy jajecznicy

Do Lasowickiego Domu Tolerancji i Kultury przybyło sporo osób, goście z Parafii Opolskiej (w tym niedawno wybrany na biskupa Diecezji Katowickiej ks. M. Niemiec) i Wieluńskiej, zjedliśmy prawie 300 jajek.
W czasie spotkania dla chętnych odbyło się spotkanie dla małżeństw, które poprowadzili Klaudiusz Minkus i Roman Fenger oraz program dla dzieci.

III integracyjny zjazd osób pojedynczych czyli singli PISEK 2013

W dniach 9-11 listopada 2013r. w Pisku odbył się diecezjalny weekend dla singli. Organizowany przez Lasowicki Dom Tolerancji i Kultury. Zjazd rozpoczął sie wieczornym integracyjnym spotkaniem podczas którego rozmawialiśmy o rodzinie, małżeństwie, rozwodach, wychowywaniu dzieci i o przedwczesnej śmierci. Temat i wypowiedzi uczestników spotkania skłonił do refleksji nad zaplanowaniem wszystkiego w swoim życiu. Do późnych godzin wieczornych prowadzone były rozmowy, przy grach planszowych a szczególnym powodzeniem cieszyły się rozgrywki w piłkarzyki. W niedzielę wszyscy udaliśmy się na nabożeństwo w Kościele Ewangelickim w Pisku, byliśmy zaskoczeni atmosferą jaka panowała na nabożeństwie.

Bułgaria, Promorsko 2013. Nawiązaliśmy wiele przyjaźni.

Wzorem roku ubiegłego tak i w tym, w dniach od 23 sierpnia do 4 września 2013r., odbył się wyjazd integracyjno – wypoczynkowy dla singli, inaczej mówiąc osób, które z rożnych przyczyn są same, a chciały w miłym gronie współwyznawców, spędzić razem czas. Organizatorem i pomysłodawcą całej idei jest Lasowicki Dom Tolerancji i Kultury i ks. Ryszard Pieron.

Wyjazd do Izraela.

IZRAEL GÓRA TABOR – NAZARET – KANA GALILEJSKA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEńSTW – TABHA – KAFARNAUM – KACAR EL JAHUD – BETANIA – JERYCHO – GÓRA KUSZENIA – JEROZOLIMA -QUMRAN – MASADA – MORZE MARTWE – BETLEJEM – TEL AVIV JAFFA

III integracyjny wyjazd osób pojedynczych, Beskidzka Oaza w Pisku w Czeskiej Republice

III integracyjny wyjazd osób pojedynczych, Beskidzka Oaza w Pisku w Czeskiej Republice

Jeśli jesteś pojedynczy, masz od 22 do 47 lat i chcesz spędzić czas w górach w dniach 9-11 listopada 2013r. zapraszamy do Pisku na wspólne integracyjne spotkanie powyjazdowe i przedwyjazdowe. Podczas wspólnego pobytu w Beskidach wspominać będziemy letnie wyjazdy do Primorska w Bułgarii i na Thassos w Grecji i zaplanujemy wspólny wyjazd w roku 2014 do Grecji.